top of page

Vetešníková odpálila sezónu v Poděbradech.

Zahájení sezóny, aneb ach ty „depa“….

 

V neděli 19.5.2024 na mě čekal první letošní triatlon a to v 33.ročník Poděbradského triatlonu. Vstávání v 5:30 hrůza, ale vzhledem k tomu, že nás čekala cesta dlouhá cca 100 km, museli jsme vyjet včas. Na místo konání jsme dorazili přesně podle plánu, cca 2 minuty po našem příjezdu dorazil i trenér Jakub Merle se synem Šímou. Takže načasování parádní…Společně jedeme na prezentaci, kde nás srdečně vítá známý moderátor David Cihlář. Čísla vyzvednuta a co dál… no jasně, jdeme studovat trať. Jako obvykle blázinec, ale cyklistickou trať stíháme projet celkem dvakrát, takže paráda. Následuje chvíle koncentrace pod dohledem trenéra, protažení a jde se na start. Oproti loňskému ročníku, kdy se původní triatlon změnil v duatlon, letos vše zůstalo, jak má.Teplota vody 18°C, když to člověk slyší, řekne si, to není zas tak strašné, ale zkuste si do toho skočit a plavat. No přiznávám, nic moc.

Prvních cca 15m jsem cítím od chladu bodavé píchání po celém těle, poté se bodavé píchání mění v kopance od ostatních závodníků, i když se snažím, mé pokusy o plavání nejspíš vypadají jako urputný boj o život formou plácání ve vodě. Uff, plavání mám za sebou, rychle do depa, nasadit helmu, nazout tretry a honem na cyklistickou trať.

Trasa pro kolo je relativně lehká, pár záludností v podobě ostrých zatáček a malého kmene přes cestu zvládám bez obtíží a vracím se zpět do depa.Znovu přichází na řadu depo, zavěšuji kolo, sundávám helmu a honem přezout do běžeckých bot. Sakra, vidím, jak se nikdo kolem mě nepřezouvá a já začínám zmatkovat a stresovat, ach jo ztrácím drahocenný čas. No nic, beru číslo a vybíhám na 800m dlouhou trať. Běhat jsem zvyklá, ale tentokrát se nohám moc nechce, přemlouvám se k lepšímu výkonu, no malinko to pomohlo. Do cíle dobíhám na 6. místě mezi děvčaty s časem 15:56:59. Za vítězkou ztráta 56 vteřin.

Se svým prvním závodem jsem relativně spokojená, ale už teď vím, kde mám slabá místa. Jasně, jsou to DEPA… a co s tím? Plán je jasný, prostě budu trénovat.50 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page