top of page

Na Klínech u Krušnomanů se bojovalo v duatlonu do posledních metrů.

Aktualizováno: 11. 5. 2023

Duatlon Krušnoman patří ke stálicím mezi duatlonovými závody. Historie tohoto závodu je značná, více jak 18. ročníků a vývoje závodu si vydobylo přední místo v diářích široké závodní skupiny!

Závod který takzvaně otevírá sezónu patří mezi prestižní podniky nejen v Čechách ale láká i zahraniční závodníky!Závod zahajují distance pro děti!

Dětské duatlony byly pro KOME úspěšné:

Emma Merle - 2. místo

Šimon Merle - 1. místo


Poté následují závody LONG a SHOR... Zde jsme měli závodníky pouze v distanci SHORT a bylo se na co dívat! Pěkné souboje v prvním běhu i v finiši!


Umístění v kategoriích:

Adam Jiřík - 2. místo

Jan Koleszár - 8. místo

Anežka Ševčíková - 1. místo

Vendulka Praská - 5. místo


foto Martin Vinař - doplňujeme


REPORT OD VENDULKY PRASKÉ:

Krušnoman duatlon 7.5.2023- silnice - 6km/30km/6km.

Zkusit se má všechno, že ano. Mám to za barákem, potkám tu plno lidiček a kamarádů a jako trénink přechodů ideálka. Ještě v pátek jdu masakr běžecké úseky, v sobotu si projíždím trať a v neděli se stavím na start. Nohy bolavý, ale není to až tak hrozný. Začínám si na ty tréninkový dvoufázy zvykat.

Oblíkám se do zimního a vyslechnu si pokyny od trenéra. "Jdi v klidu, ne na umístění."

Start ze zadních pozic, hned dva km do kopce. Trochu se brzdím, čekám na Honzíka, aby se zahákl. Seběh na pohodu, možná jsem to mohla víc běžet, ale což. Kolo je tragédie. Zacvaknout se neumím a pak se 30km nudím pohledem do šedivé silnice a nutím se šlapat. Nebýt před odbočkou na Mníšek partičky kachen, co se rozhodly přejít silnici a skoro u depa černá kočka s tou samou myšlenkou, tak bych řekla, že se nic zvláštního nestalo. Ale 60km/h jsem tam dala. Teda prý i 80km/h, ale to je asi ústřel signálu. Nějak brzy jsem zase v depu.

Další běh, shazuji teplou výbavu. Cítím, že bych se uvařila. Kuba do mě hustí - "Do kopce v klidu". Jasan, nohy na to stejně koukají jak šnek z ulity, chvilku to trvá, po prvním kopci už trochu rozbíhám. Monča přesně věděla co mi na občerstvovačce podat a já se kutálím dál do kopce. Je hele bahno, chvilku mám myšlenku se v něm poválet, ať mám pocit, že závodím. Ale tady je to na voňavky, a asi by to nikdo nepochopil. Trochu jiný level tyhle silniční holky. Z kopce už 4:30/km. Nohy trochu protestují, žádnou holku nevidím a tak už v klídku do cíle. Úsměv, pohoda. Ani rozsekaná nejsem, ale pivo bych si dala. Děkuji za krásný závod a atmosféru od Krušnomanů. Přijeďte si na oplátku zazávodit na ŠindelCup. Ať ochutnáte pravé bahno. A kachny tu mají taky, na rybníku.

Dovětek: Doma jsem nemusela mýt kolo, stačila na to prachovka. Nějak jsem se s tím neuměla vyrovnat a tak jsem umyla aspoň okna. Asi ze mě silničář nikdy nebude.

Děkuji, že můžu52 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page