top of page

Dušek ukončil triatlonovou sezónu 24. místem ELITE při MS XTERRA.

Kája Dušek se na poslední chvíli rozhodl pro start při MS XTERRA v italském Molvenu.

Jak se závod vyvíjel a jak probíhala příprava? Více v reportu od Káji:

 

O účasti na MS jsem se rozhodl na poslední chvíli, zhruba 3 týdny předem. Forma v posledních

závodech nebyla špatná, v práci se mi udělalo trochu volno, takže jsem mohl i něco odtrénovat a od Franty Bulavy jsem dostal nabídku na ubytování a dopravu, takže jsem se rozhodl v Itálii startovat.

V přípravě jsem zařadil i tréninky kolem Božího Daru, vzhledem k podobné nadmořské výšce jako je v Molvenu. V tréninku jsem udělal, co šlo. Kvůli práci a dalším povinnostem, nešlo více.

Do místa jsem mohl odjet bohužel až ve čtvrtek, takže čas na aklimatizaci a objetí tratě nebyl.

Předpověď ukazovala teplotu kolem 12 stupňů, pro mě, který v chladu podává poloviční výkon nic

moc.Rozhodl jsem se tedy i po konzultaci s trenérem nic nepodcenit, a i přes nabrání ztráty v depu, se na kolo obléct. Vzal jsem tedy bundu, rukavice, čepici a návleky na lýtka.

Plavání bylo z mé strany povedené. Nic jsem nepřepálil, pozičně jsem se taky pohyboval dobře a lezl jsem jako 13. mezi těmi nejlepšími.

Jak jsem již zmínil, v depu jsem se zdržel delší dobu a vedoucí skupinu jsem ztratil, ale pořád to nebylo zlé.Na kole jsem se necítil zle, ale nemohl jsem se dostat pořádně do otáček… Už se mi to párkrát stalo ve vyšší nadmořské výšce, takže to možná bude tím. Předpovídaná teplota kolem 12 stupňů se úplně nenaplnila a bylo zhruba o 10 více, takže jsem místo zimy lehce vařil…Na běhu jsem měl taky poměrně dobrý pocit. Tempo jsem postupně stupňoval, ale

kluci v ten den byli o něco lepší a dokončil jsem na 24. místě.

Ostuda to úplně nebyla, ale upřímně jsem pomýšlel na lepší umístění i vzhledem k tomu, co jsem obětoval přípravě.

Teď si dám chvíli oraz, odběhnu si ještě nějaký místní kros a vyhodnotím, jak příští rok.

Letos jsem si zkusil, že být konkurenceschopný s klukama, kteří se tím živí, upřímně řečeno téměř nelze, pokud pracuji na normální úvazek. Je to opravdu jen o práci a tréninku a stresu, abych splnil vše v práci a odtrénoval, co potřebuji a nic víc. Takže uvidíme, jak to bude za rok.Děkuji všem sponzorům, kteří mě tento rok i roky minulé podporovali. Moc si toho vážím, bez Vás by to nešlo.

49 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page