top of page

Dušek ovládl trasu C na KPŽ TRANS BRDY

TRANS BRDY rozhodně nepatří mezi nejlehčí závody horských kol.

Karel Dušek v aktuální přípravě dolaďuje přípravu před nadcházejícím závodem XTERRA v Itálii a vypadá to, že je ve skvělé formě!REPORT OD KÁJI:

V sobotu jsem se postavil na start KPŽ v Brdech na trati C.

S trenérem jsme brali tento závod jako kvalitní trénink před Xterra Italy, kterou jedu 27. 5.

Před závodem jsem si prošel profil trati, byly zde tři zásadní stoupání. První začínalo na třetím km a bylo zhruba 3km dlouhé.

Očekával jsem kvalitní tempo hned od začátku a možné nástupy hned v prvním kopci. Očekávání se více méně naplnila a po prvním kopci jsme odjeli ve čtyřech. Tempo bylo opravdu kvalitní, na první půl hodině jsem nešel pod 180 tepů. Bohužel skupina téměř nespolupracovala. Tahali jsme jen dva, pak už jen já. Jeden ze závodníků, který nespolupracoval vůbec, nesmyslně nastoupil v asfaltovém sjezdu a celou skupinu skoro vyvezl do kopřiv. Už jsem se neudržel a pár slov si ode mě vyslechl. Odvětil mi, že se nikomu nic nestalo, co dělám.

Po tom jsem si řekl, že tenhle kluk tedy nevyhraje.

Druhý kopec jsem rozjel hned od zpoda a na nic nečekal. Nahoře jsme byli už jen ve dvou, a to právě se zmíněným kolegou. V následujícím sjezdu jsem to také nešetřil a plně otestoval zadní tlumič mého Scotta.

Kolega tempo ve sjezdu neakceptoval a pokračoval jsem sám. Zbýval už jen jeden výjezd a sjezd do cíle.

Závod jsme brali jako trénink, dával jsem si teda až do cíle. Nakonec z toho bylo první místo a náskok 1:30min na druhého. Ze zvědavosti jsem se kouknul na výsledky z loňska, jel tady juniorský reprezentant z Dukly a dal jsem mu 40s, takže celkem spokojenost. Celkově hodnotím závod pozitivně, necítil jsem slabší moment, takže teď první vrchol sezony v Itálii.

33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page