top of page

Vetešníková na Trutnovském eliminátoru.

Trutnovský eliminátor – závod rozdělený do dvou dnů, kdy můj start připadl na neděli.

Ačkoliv se jedná o silniční triatlon, připravujeme horské kolo zn. Lee Cougan, nedělní závod pro nejmladší žactvo je totiž veden po nezpevněných tratích kolem rybníků.Ranní vstávání opět v 5:30, odjezd v 6:15.

Je před námi 140 km, cesta utíká relativně dobře, žádné velké dopravní komplice. Příjezd na místo v 8:15, vše jde podle plánu, jen ejhle, začíná mi být zle a už běžím „krmit kačeny“.

Vše je venku a mě je líp, jdeme na prezenci, s taťkou děláme pár fotek a šupy na projížďku trati.Cyklistická trať se nezdá nijak náročná, dva okruhy kolem rybníků, to by mělo být ok. Rozcvička, protažení, chvíle motivace a odpočinku a jde se na start. Voda má příjemných 22 °C, čeká mě 100m plavání – tři, dva, jedna, start… hromadně vbíháme do vody a teď urvat co nejlepší místo, plave se mi docela dobře, pár ran je už standard, vybíhám do depa a je to v háji, opět se zasekávám na obouvání bot. I když jsme měli vše vyzkoušené a naplánované, opět jsem se zasekla.

Po urputném zápasení s botou beru kolo a vyrážím na cyklistické okruhy. Trať není technicky těžká, žádný kopec, cesta ubíhá rychle, stahuji náskok závodnice přede mnou. Po druhém kole se blížím k depu, zkouším seskakovat za „jízdy“, vždyť už jsem to doma zkoušela kolikrát. No jo, jenže doma je doma a závod je závod.

Přehazuji nohu přes sedlo a druhá mi ujíždí z pedálu, uff, naštěstí úplně nepadám, jen kompletně seskakuji asi 15 m před začátkem depa, no co, dobíhám do depa, odkládám kolo a vyrážím na běžeckou část. Zpočátku se nohám moc nechce, ale po pár metrech se rozbíhám a jde to, posledních 200 m ještě zrychluji, ale na lepší než 7.místo to nestačí.

31 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page