top of page

Vendulka Praská při reparátu na MS XETRRA 2023

Aktualizováno: 20. 12. 2023

Vendulka Praská si v roce 2022 vyjela DNF, jelikož jí zradilo kolo a technika. Letošní rok se však velice dobře připravila, hvězdy se sešly a vše dopadlo nad očekávání!

Gratulujeme!


 

REPORT OD VENDULKY:

MISTROVSTVÍ SVĚTA XTERRA MOLVENO - 23.9.2023 - 1500m, 32km, 10km.

Nejvíc nejlepší a nejvíc užitý závod sezóny. Letos se mi rozhodně nezávodí zadarmo a už jen nominace na MS byl takový malý zázrak. Týden před MS jsem proklínala své bolavé nohy a únavou padala. Naordinovala jsem si plnohodnotné volno a snažila se dělat jen minimum a ono to klaplo.



Čtvrtek přicestujeme do Itálie a stihneme zafandit holkám na Short. Pak rychle přihlásit, okouknout techniky u startu. Na rozpravu a slavnostní zahájení s večeří. Pátek plánuji projet sjezdy a skoky a rozběhat se. Jenže v pátek už od noci leje jako z konve a organizátoři uzavírají tratě, aby se ještě víc nerozbahnili. Hodinové rozklusání musí stačit a už jen nohy nahoru a ladit náladu.



Sobota se probouzí do slunečného chladného rána a já vím, že dnes to bude fajn. Jdu si uložit depo, vedle ukládá kolo typická havajanka i s květem za uchem. Můžu na ní oči nechat a i Pavel mě na ni upozorňuje. Rozhlížím se v depu. Tolik lidí, tolik národností a tolik toho máme společného. Nerozumíme si řečí, ale náladou a pocity si jsme tak blízcí.



Na startu se mi míchá koktejl pocitů - těším se a bojím se. Pomalu si to přežvykuju a nechám se jím unášet. Slunce pere do neoprenu a dav tučňáků v barevných čepičkách se chystá na start. Už se řadíme na břeh, tep srdce do repráků a odpáleno.

Plave se mi skvěle. Tohle si užívám, sluníčko prokukuje skrz ledovcovou vodu a já stíhám koukat na vrcholky Dolomitů. Výběh a skok do vody z pontonu - tentokrát pěkně hluboko. Už jsem na břehu, sundat neoprén a skáču na kolo.



Musím se furt tlemit, roztáčím nohy a já je tam mám. Prvních 7km stoupání v bahně dávám jak nic a jede se do sjezdů. Jako joooooooooo, fakt jooooo. Tohle mě tak baví. Už jsem zase u břehu jezera a řítím se na obávaný skok - JE TO TAM!!! Užiju si potlesk fanoušků a už projet techniky v prostoru cíle a těším se do druhého kola. Protože....tam zase budou ty sjezdy. A ty fakt chci zase zažít. Dala bych si i třetí kolo. Ale už musím do běhu. Zkouším nohy, nějak moc nechtějí, ale přesto se tlačím do běhu tam kde to jde. Už se ale těším na ty bahnitý šplhačky za pomoci lana, abych se mohla projít. V lese hážu na bahně dvakrát ladnou tlamičku a až večer zjišťuji, že jsem si pěkně potloukla ruku. Adreanlin pracuje. Ještě druhé kolo běhu a už se blížím k cíli. Stačím si užívat výhledy na prosluněné Molveno a parodovat běh. Dojímám se tak, že mi tečou slzy. Letos to dokončím, letos ten cíl protnu. Už je tu - ten pocit nejde ničím nahradit.. Jsem tu, jsem v cíli, dokázala jsem to. V AG 22.místo z 37. Jsem maximálně spokojená, s tím, jak jsem celý rok bojovala s výkonností, na víc nebylo. Šlo se mi všechno strašně dobře, jak nikdy žádný triatlon a o tom to je.


Děkuji Pavel Praský za foto, doprovod, odřízené km, trpělivost, dokonalý servis a to všechno. Děkuji Jakub Merle za přípravu a ladící telefonáty. Děkuji KILPI KOME KLUB za to že jste. Jste všichni skvělí. A děkuji všem co mi i na dálku fandili a mysleli na mě, jste skvělí.


Vendulka dala do přípravy vše co mohla. Před závodem jsme řešili zdravotní stav a nakonec vše dobře dopadlo! Velký posun oba vidíme nejen při výkonnosti v kopcích, ale hlavně technice na horském kole! Z Vendulky mám ohromnou radost a gratuluji!


42 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page