top of page

MS XTERRA, Janča Kvítková (Vorlíčková) o vrcholu sezóny.

Aktualizováno: 20. 12. 2023

Před rokem jsem netušila, jestli vůbec a jak budu závodit, takže to, že jsem startovala na MS XTERRA je v podstatě samo o sobě úspěch. Bohužel ale k formě, která docela byla, byl výsledek a pocit ze závodu spíš negativní. No, alespoň mám důvod se tam ještě někdy podívat, tak snad to dopadne. A jak to teda bylo?Ve čtvrtek nad ránem přijíždíme do Molvena, cesta v 5 lidech v Octávce není nejpohodlnější a pak prakticky nespím a hned ráno vyrážíme rozlámaní na projetí trati. To asi nebylo úplně nejšťastnější, protože jsem totálně rozlámaná a cítím se příšerně jak do kopce, tak z kopce.

Z kopce se navíc vlastní blbostí úplně hloupě rozbiju, sedřu si dost holeň a druhý den jsem samá modřina.

Vzhledem k počasí, ale projetí ve čtvrtek byla jediná možnost, pátek leje jako z konve a já jen doufám, že na startu se to nějak zlomí, modřiny bolet nebudou a pojede to.


Plavání dobrý, voda je studená, ale zima mi není, zaplavu poměrně slušně a ani mi nevadí neopren, tentokrát jsem za něj spíš výjimečně ráda.

Sedám na kolo a doufám, že nohy pojedou, zatím to tak letos bylo pokaždé, ale tentokrát nic. Zajíždíme do lesa a začíná mi být hrozná zima na stehna. V Prachaticích se mi totiž roztrhla komboška ve které radši jezdím a lépe schne, ta co mám zde, vůbec neschne a jsem furt mokrá a nohám to vůbec nedělá dobře. Techničtější výjezdy se chodí, je tam moc lidí. Sjezdy mi taky nesedí, po pádu jsem taková nesvá a není tam ta lehkost, co tam byla většinu letošní sezóny. Druhý okruh je lepší, je méně lidí a mohu víc jet i v techničtějších částí, přesto cítím, že to vůbec není dobré a ke konci kola cítím nabíhající křeče. Modlím se, aby to přešlo. Nepřešlo. Z kola dojíždím 3. v kategorii a 10. v AG s nějakým tím náskokem.

V depu prakticky nemůžu nazout boty, nakonec se s tím nějak poperu a šnečím tempem vyrážím zdolat posledních 10km.

Při jakýmkoliv náznaku zrychlení křeče přicházejí, takže se ploužím a propadám se startovním polem. Snažím se alespoň si užívat výhledů na jezero a říkat si, že je to fajn, že tady můžu být. Nakonec se doplahočím do cíle na 20. místě celkově a 5. v kategorii.

Cítit se při závodě dobře, tak jsem spokojená, ale tohle prostě ono nebylo, tak mě to trochu mrzí. Takhle s křečemi jsem se letošní sezónu potkala poprvé, minulé roky mě to vůbec netrápilo, tak budu muset vymyslet, co s tím. Ale občas to prostě nesedne a to k tomu asi patří, tak snad příště a lépe.Na zlepšení nálady se v neděli jel štafetový short track pro AG závodníky, udělali jsme českou štafetu s Honzou Děbnárem, Verčou Vlčkovou a Lukášem Petrem a bylo to super, škoda, že závodů takového formátu není víc, myslím, že všichni si to moc užili.

Janča33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page