top of page

Karel Dušek: SP ME XTERRA BELGIUM 2023

V sobotu jsem se zúčastnil světového poháru Xterra Belgium. Před 14 dny jsem absolvoval závod v Itálii, s výkonem jsem tam byl spokojený, závod jsem ale nedokončil kvůli problémům se zažíváním. Mezi těmito závody jsem absolvoval několik kvalitních tréninků, které ukazovaly pořád kvalitní výkonnost.

Do závodu jsem tedy šel s klidem. Trať biku jsem si projel a seděla mi. Plavání bylo v řece a na poslední chvíli byly zakázány neopreny, což mi neudělalo úplně radost, ale nic jsem s tím dělat nemohl, tak co...

Po startu jsem se pohyboval pár metrů za vedoucí skupinou. Celkem mě překvapilo, když jsem vedle sebe viděl plavat Maxima Chaného, který je jeden z nejlepších plavců ve startovním poli. Plavání bylo tedy z mé strany velmi povedené.

Z depa na kolo jsem měl na vedoucí skupinu ztrátu zhruba 20-30s. Skupina byla opravdu silná a sjíždět jsem ji neměl šanci. Téměř celou cyklistiku jsem spolupracoval s jedním Francouzem. Cca ve třetině druhého kola nás dojel Jarda Kulhavý, ale uvyset ho na rovině nešlo. Následoval sjezd a jeden delší a prudký kopec nahoru.

V polovině stoupání jsem se k Jardovi opět začal přibližovat, a nakonec jsem ho předjel, asi defekt.

Ke konci kola jsem se od svého parťáka odtrhl a jel se skupinkou, která nás dojela (americký tandem a jeden Švýcar). Kolo musím tedy taky hodnotit pozitivně. Ke konci biku jsem ale začal cítit stejné problémy, jak na Gardě 14 dní před tím. Bolest v oblasti břicha.

Věděl jsem, že je to úplně to samé a do běhu jsem šel s tím, že chci jen dokončit. Nezkoušel jsem rozbíhat žádné tempo, to bych musel zase odstoupit a to jsem nechtěl. Bylo to přes 50 minut trápení. Přeletělo mě obrovské množství závodníků a já s tím nemohl nic dělat, už jsem jen chtěl být v cíli.

Nakonec jsem se tam dostal, ale následující 3 hodiny bych nikomu nepřál zažít. Strávil jsem je ve zdravotnickém stanu v křečích, no nebylo to příjemné. Na 95% vím, co za problémem je, takže příště už snad bude vše ok a budu moci závodit až do konce.56 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page