top of page

Jiřík tvrdí formu, 3. místo při IRON DUMPLING 2023Report od Adama:

Včera jsem poprvé jel závod v Děčíně, Děčínského knedlíka.

Počasí bylo akorát na závod, ani vedro ani zima. Voda v Labi byla ze začátku dost studená, ale hned jak se odstartovalo, tak bylo hned tepleji.

Bylo to poprvé co jsem plaval v takovém silném proudu. K první bóji jsme plavali po proudu, takže tam jsme byli hned. Orientoval jsem se podle ostatních, protože jsem vůbec nevěděl, jak silný proud doopravdy je. Ke druhé bóji se plavalo proti proudu, tam jsem musel o dost víc makat, abych se vůbec někam dostal. Plaval jsem mezi bóji, v závodě jsem vůbec nevěděl proč, ale zjistil jsem, že tam je menší proud.

O to větší problém byl do depa, tam jsem se nechal až moc odtáhnout proudem, a musel jsem plavat trochu proti, abych se dostal do depa.

Začátek kola byl pro mne úplně parádní. samé bláto, takže tam se dalo předjíždět, potom byl jeden prudký stoupák nahoru po silnici, a pak zase dlouhý sjezd, tentokrát technický takže tam jsem to rozpálil a předjel dost lidí, což se mi hodilo. Následovala ale dlouhatánská rovinka po silnici, která nebyla vůbec pěkná, protože jsem byl na enduro pláštích. Ale celé první dva km se za mnou držel nějaký závodník, a vůbec nechtěl střídat. Před námi byla jedna skupinka jezdců, tak jsem začal makat a dojel jsem je. Nechal jsem se vést až do depa.

Běh se mi už ale moc nelíbil. Na běhu jsem sice předběhl pár závodníků, ale na běhu byly i schody, které jsem vůbec nečekal a o to víc se mi nelíbily, protože mě rozhodily z rytmu. Potom mě ještě čekal výlez po laně na celkem strmé a klouzavé stěně, přeběh přes Tyršův most, parkem a do cíle. V mé kategorii 18-39 let jsem se umístil třetí. Což mne dost překvapilo. Celkově jsem si závod užil, hlavně tu vodu, kterou jsem zvádl jenom díky Kubovým radám.

Příští rok na knedlík určitě zas .

3. místo v kategorii.29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page