top of page

Havlíček, 3. místo na MČR v dálkovém plavání!

Michal Havlíček je aktuálně náš nejaktivnější plavec Masters.

O tom svědčí i jeho letošní 3. místo v rámci závodu na 3000m kraulem!

Pojďme se podívat na jeho cestu závodem a přípravou.REPORT OD MICHALA:

Mistrovství ČR MASTERS v dálkovém bazénovém plavání

....bronz na "trojce"

Tento závod nebyl původně v programu. Již rok trvající společná dřina, 5-6x týdně trénink a několik stovek naplavaných kilometrů s trenérem Jakub Merle směřuje k dubnovému M-ČR v bazénu ve Zlíně na podstatně kratších tratích.

Přesně vím, kdy tento nápad zajet si do Vysokého Mýta vznikl….bylo krásné sobotní ráno cca 14 dní zpět, v tréninkovém deníku bylo volno, já našel den předtím večer propozice na uvedený závod, které mi nedaly spát…..do 10:00 jsem se to sobotní ráno převaloval, až si řekl „tak za 3km mimo plán na zkoušku mě snad trenér nevynadá….“.

V KV Areně jsem celkem v pohodě dal 3km a další dva dny se odvažoval Kubovi (trenérovi) napsat…..

“Víš Kubo“, píšu nesměle, jak osmnáctiletej smrad milostnej dopis holce….

„Já bych chtěl jet na M-ČR do Vysokého Mýta“...

„Ok, ale max. na 1500m, cíle máme jiné….“, odpoví Kuba.

Den se opět trápím s myšlenkou, dotaz rozšířit…..

„Víš Kubo, když bych jel takovou dálku, chtěl bych plavat 1500 i 3000m“….projeví se duše závodníka a odvaha svěřence vzdorovat.

Odpověď přichází záhy….“Zmare“….

Nahlašuji Kubovi své představy o časech, na hranicích svých osobních rekordů, které chci zaplavat a které prosím napsat pořadateli, kvůli zařazení do rozplaveb.

Můj trenér je skvělej chlápek, který trénuje špičkové mladé sportovce z celé ČR…..ale nevím, zda v tu chvíli zapomněl, že má v řadách i jednoho starého ambiciózního ko…. nebo to byla jako msta za to, že tam chci jet a plavat obě disciplíny a nebo zda se mě chce jednoduše jen zbavit…..ať je důvod jakýkoliv, hlásí pořadateli cca o 2 minuty lepší časy mých osobních maxim se slovy:

„Nahlásil jsem ti 52 minut na 3000m a máš na to, dát to pod 50“…debil Bude to nakonec tvá hlavní disciplína, 1500m si už dělej co chceš….

3 týdny před startem dřu jako kůň snad ještě víc, než celý rok pod Kubovo vedením…Den D….

300km jízdy autem….přihlášení…lehké rozplavání….

3000m

Dlouhé minuty před startem se mi honí myšlenky, zda to rozplavávat stovky po 1:45 na čas 52:30, jak jsem měl v plánu a nebo se chytit Kubovo myšlenky a jít to po 1:40 na čas 50:00….tvl 30x stovku v tomto tempu?....samozřejmě opět vyhrálo srdce bojovníka….

Ta trať (120 bazénů) je dlouhá…je tak dlouhá, že kdyby se plavala půlka, pořád by to bylo dlouhé….stále se snažím držet oční kontakt s vedlejšími drahami…

„Tvl to je tempo, přeci musí povolit a zdechnout….“, mumlajíc pro sebe visím co to dá….tempo udržím cca 1,7km, pak malinko povolím, neb tepovka řve "zdechneš dědku"…

3.místo = 50:40 (1:41/100m)…ok, tak se ten Kuba v odhadu času moc nespletl…

2hodiny pauza….podle rad trenéra do tepla, jíst, pít….

1500m

Před startem úplně „vyndanej“ z předešlé trati v sobě řeším, zda nastoupit, protože podobnejch idiotů, co by šli dvě takové štreky tu moc není…nakonec přecijen hlava závodníka překoná tělo veterána…čas 25:10 je ve stejném průměru na 100m jako dvojnásobná trať, na víc to už nebylo a medaile se nezopakovala....4.místo a brambory

Tak hurá na jarní prázdniny….regenerace.
45 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page