top of page

Dušek rozdrtil soupeře na MČR v terénním triatlonu!Report od Káji:

V sobotu jsem se zúčastnil Xterra Valachy, které bylo zároveň MČR.

Po problémech z předchozích dvou závodů, kdy jsem jeden nedokončil a druhý dokončil jen na morál, kvůli zažívacím potížím, jsem změnil výživovou strategii v průběhu závodu. Věřil jsem, že důvod jsem našel a konečně jsem chtěl závodit až na pásku.

Tratě závodu nebyly nejlehčí.

Bike hodně kopcovitý, na jednom kole se nastoupalo víc než třeba na Gardě, která je kopcemi proslulá.

Běh byl zajímavý, protože trať byla změněna večer před závodem. Takže veškeré strategie na běh byly fuč.

Na startu se bohužel neukázali žádní zahraniční závodníci, což mě dost mrzelo, mohlo to být ještě více zajímavé.

Plavání jsem na nic nečekal a rozjel tempo už od začátku a poměrně rychle se oddělil od zbytku

startovního pole, takže celých 1,5km jen za své. Nakonec se mi podařilo vylézt s náskokem cca

1:10min na druhého plavce.

Na kole se najelo hned do prudkého stoupání, které bylo cca 20min dlouhé. Cíl byl se tu hned nezatáhnout a dobře rozdělit síly. Na konci prvního okruhu mě dojel Jarda Kulhavý a ve sjezdu do druhého kola jsem mu nebyl schopný sekundovat. Po sjezdu se najelo opět do počátečního stoupání, kde jsem mu překvapivě stačil a pořád ho měl cca na 30-40m. Jak se ale najelo do sjezdu byl pryč.

Při příjezdu do depa na běh jsem dostal informaci o ztrátě 2:30min.

Před závodem jsem si říkal, že když to bude do 3min, ještě se s tím dá něco dělat. Trať běhu byla z důvodu její změny neznámá. Jen jsem věděl, že na začátku je kopec a pak víceméně rovina. Chtěl jsem tedy stáhnout co nejvíce hned v prvním stoupání a hned od začátku šel do plných. Břicho tentokrát drželo, takže jsem konečně mohl ukázat, co tam je. Jardu jsem doběhl cca 3km do cíle na silnici. Nechtěl jsem za ním nějak odpočívat nebo naopak razantně nastupovat, prostě jsem pokračoval v tempu a naštěstí to stačilo. V cíli jsem pak měl k dobru 1:15min a je ze mě tedy Mistr ČR pro tento rok. Jsem rád, že jsem konečně mohl prodat to, co jsem natrénoval v zimě a na jaře. Všem děkuji za podporu, kterou jsem dostával před i po závodu. Moc si ji vážím.

45 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page