top of page

Děbnárovic klan útočil jak při Krušnomanu, tak na 1/2 maratonu v Karlových Varech.

2024 Krušnoman a 1/2maraton Karlovy Vary

Děbiklan a Krušnoman 2024

Krušnoman je kultovní duatlon v obci Klíny, letos 19. a zároveň dle pořadatele poslední

ročník.(bohužel).

Pár ročníků jsem odjel a musím konstatovat, že se jedná skutečně o nejtěžší silniční dlouhý duatlon v Čechách.

Závod se konal v neděli 12.5. Tentokrát jsem sebou vzal i dceru Janu, ať si zkusí trochu jiný duatlon, a to na kratších tratích 5-30-5.

Kdo zná Klíny, ví, že se jedná o kopcovitou oblast, kde ani kolo ani běh není zadarmo. Jana se úkolu ujala se ctí a 1. místo v kat. je toho důkazem :o)). (detail popíše asi v komentářích sama)

No a pak já a můj návrat na dlouhou trať 10-80-10.

Úvodní 10km krosový běh mi i na kličkování v lese mezi páskami sedl a na kolo jsem naskakoval 3. v kat. dědků do 54.

Bohužel jsem ihned po rozjetí začal křečovat (zaseknutá lýtka) a tak šlo o 80km závod mezi svaly na nohou a pedály. (zřejmě jsme ráno na pensionu neměli vyrábět jonťák z té ultra chlorované vody z kohoutku :o))). Nicméně i to byla dobrá zkušenost (v podstatě se dá závodit i s křečí .:o))

Do běhu už jsem nastupoval na 4.místě a ještě zkoušel předběhnout Romana Procházku a atakovat bednu. Křeče kupodivu pominuly, takže se dalo do toho dupat.

Jenže ty zatáčky v lese mi pěkně rozsekaly nohy a do cíle jsem dobíhal s puchýři, jako když běžíš po žhavých uhlíkách, a bohužel minutu za Romanem. Takže brambory, ale i ty beru s radostí (jde přeci o zážitek, ne jen o výsledek). Děkuji všem fandícím a fotícím(tolik fotek jsem snad nikdy neměl) a gratuluji všem závodícím Komačkám ke skvělým výsledkům (Anežka Ševčíková ,Vendulka Praská, Jana Děbnárová,).
Děbiklan a 1/2maraton Karlovy Vary 2024

1/2maraton ve Varech je taky tak trochu tradice, jen jsem ji pár let neobnovoval, protože už tak nějak nebyla motivace.

Až přišel syn Pepa s nápadem, že chce letos opět běžet (loni běžel poprvé a premiérovým časem

1:26:43 si sám nasadil pěknou laťku:o)).

A protože se mi úplně nechtělo jen přihlížet z pozice fanouška, tak jsem se rozhodl zaběhnout si

závod taky a podívat se po Varech, co se za ty roky změnilo.

Pepa si dal cíl zlepšit svůj čas o nějakou tu minutu a hlavně pokořit můj rekord z r.2017 (1:23:46). Což se mu povedlo a 1:23:01 je na podruhé super výkon, 51. absolutně (20. v kat.)gratuluji.(makal chlapec, makal :o)).

Já jsem vše kontroloval za zadních pozic a nakonec doběhl za 1:28:31, což stačilo na 108. absolutní pozici (7.v kat.), takže spokojenost. Děkuji zbytku rodiny (Zuzi, Jana) za skvělý support a všem fandícím za popohánění dopředu.30 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page