top of page

Aquatlon Sokolov 2023, povedený první ročník.

Slovo dalo slovo a díky zájmu pořadatelů závodu S-24 MTB (Mistrovství ČR na 24h horských kol), jsme dostali možnost uspořádat první ročník něčeho, co by mělo rozhodně pokračovat!

2.9.2023 se tedy uskutečnil první ročník závodu v aquatlonu, formou super sprintu.

Plavalo se 200m v poměrně teplé vodě (23 stupňů) a následně běželo 2000m v lehce zvlněném profilu s technicky zaměřenou tratí!

Hromadný start, na kterém stálo více jak 25 závodníků proběhl dle harmonogramu, přesně v 18:00.

Nejrychlejším plavcem byl Adam Hendrych, který s pohodlným náskokem vklouzl do depa a následován Martinem Berkou začal ukrajovat první kilometry běžeckého úseku.

Při běhu se však absolutního vedení ujal Martin Berka, který si své první místo pohlídal a vyhrál celý závod celkově!

Z pohledu pořadatele:

Šlo nám především o to, vytvořit závod, který by mohl uzavřít triatlonovou sezónu v Karlovarském kraji!

Tento závod rozhodně k tomuto účelu posloužil, což nás velice těší!

Všichni přítomní sportovci si závod užili za doprovodu relativně vysokého počtu fanoušků okolo tratí!

Zvolený formát se ukázal jako správná volba a časový harmonogram také uspěl!

Registrace se povedla bez potíží a front!

Časomíra byla zajištěna klasicky, stopkami zapisováním čísel v pořadí, ve kterém závodníci dobíhali do cíle.

Výsledky, byly zpracovány ihned po doběhu poslední závodnice a během 15-20 minut se vyhlašovalo!

Z pohledu závodníků:

Velice kladně hodnoceno! Jak délky tratí, tak i obtížnost běžeckého okruhu!

Jsme velice rádi, že jste s námi úspěšně dokončili první ročník závodu, který jisto jistě bude mít své místo v kalendáři závodů!