top of page

3.2.1. START! Oplt rozprášil konkurenci jako prach! Báťa nezaostal a obsadil třetí místo.

Po relativně úspěšném Runtour v Karlových Varech byla otázka co v následujícím víkendu. Dlouho jsem přemýšlel o Baroko maratonu, ale nakonec padla volba půlmaraton na stejném závodě.

Trailová trať se 400m převýšení v krásném prostředí a podle startovní listiny i pěkná konkurence. Cíl byl jasný, vítězství a traťový rekord. 3 2 1 start.

Rozbíhám se a hned si dělám malý náskok. Po dvou km přichází kopec a jeden běžec mě dobíhá což mě překvapilo. Ale hned jak se začala trať rovnat opět jsem začal nabírat tempo a tím rostl i náskok. Po cca 7km už jsem za sebou nikoho neviděl a začal boj s časem. Poslední kopec a i na něm jsem stále sám a letím do cíle. Rekord je v kapse a teď už šlo jen o to jestli klapne i hranice 1:20. Čili nic neflákám a makám dál. Už jen poslední kilometrové kolečko v areálu a časomíra se zastavuje na v čase 1:19:33. Úkol splněn na 100%.

Týmový úspěch potvrzuje třetím místem v kategorii běžecký parťák Michal Báťa.

Jediné co trošku mrzelo je dost dlouhé čekání na vyhlášení které bylo 2:50 po mém doběhu.