top of page

Ironman Koleszár! Poprvé a určitě ne naposledy!

Nedělní závod na Ironmanských distancích v Mostě absolvoval Honza ,,Koli,, Koleszár!

Tím si zapsal první zásek na této distanci!

Honza je triatlonový nováček, nicméně se nebojí výzev a do závodu se připravoval poslední rok.

S Honzou jsme dali dohromady menší rozhovor, jelikož není mužem mnoha slov, ale činů, Přejeme příjemné počtení!

Musíme zde zmínit, že výsledek byl nastaven na dokončení prvního IM! Tedy nešlo o celkový čas nebo umístění!


Tvoje cesta k triatlonu není příliš dlouhá, jak to tedy s tebou je? Kdy jsi začal, co tě nakoplo a jak jsi vlastně dospěl k tomu, aby jsi se zúčastnil IM MOST 2022?

Ahoj Všem, má triatlonová cesta je opravdu krátká a mám za sebou s IM Most teprve 6 startů v triatlonu přičemž první byl v roce 2020. Nejvíc mě nakoplo přátelství se Zdeňkem Horáčkem který mě do všeho zasvětil. Dál už to šlo samo trenér, členství v KOME a první půlka v Mostě. O dva měsíce později jsem si pohrával s myšlenkou o IM Most 2022, kterou jsem prokonzultoval s trenérem a dostal jasnou odpověď že musíme začít hned!Příprava jistě nebyla krátkodobá, jak dlouho jsi se připravoval na IM MOST?

Příprava byla opravdu dlouhá nikdy jsem se na nic tak dlouho nepřipravoval. Všechno to začalo 25.10.2021 takže příprava cca 10 měsíců :)

Byly nějaká specifika, na kterých jsi pracoval aby jsi závod dojel?

Hlavní cíl byl dokončit. Čas nebyl důležitý ale rozhodně jsem nechtěl dokončit na hraně limitu který byl 16h.


V jakém sportu vnímáš největší posun? Je to plavání, silniční cyklistika a nebo běh?

Těžká otázka ale řekl bych že plavání tam na sobě vidim obrovský posun jak v technice tak ve vydrži. Hned v závěsu je kolo :)Prozraď nám, kolik jsi toho snědl během závodu.

Během závodu celkem 8x gel, 2x guaranu, 3x flapjack, 2x Toast se šunkou a sýrem a na každé občerstvovačce banán a v posledním bežeckém okruhu jeden Koblížek :D

Den před startem, byl jsi nervózní? Měnil jsi nějak svůj předzávodní den? Přeci jen, IM jsi šel poprvé.

Tak to bylo snad poprvé kdy jsem nebyl nervózní, ba naopak jsem se hrozně těšil. Předzávodní den poslední lehký trénink, kontrola vybavení, relax a takové to flákání po zbytek dne.

V den startu, probíhalo vše dle plánu, nebo jsi narazil na nějaké úskalí?

Hned ranní probuzení nevyšlo podle plánu díky špatně nastavenému budíku :D Naštěstí jsem vše stíhal i časovou rezervou. Dále vše proběhlo jak mělo.Jak se ti plavalo?

Plavání dříve největší strašák nyní pouze respekt z té vzdálenosti. Plavalo se mi opravdu dobře a celkově mi to sedlo a měl jsem z něj dobrý pocit.

Po plavání se odehrává tzv. čtvrtá disciplína triatlonu, DEPO, šlo vše dle plánu?

Depo proběhlo dle plánu vyklidit, vydýchat, napít, lehce protáhnout a hurá na kolo :)

Při rovinaté cyklistice dost foukalo. Jak se ti jelo?

Kolo do 90km si myslím že mi to celkem jelo i přesto že vítr byl dost nepříjemný. Čím víc kilometrů přibývalo tím horší výkon jsem podával. Na 150km přišla křeč do pravého stehna a další propad.

Křeče na 150 km jsou dost nepříjemný! Nicméně jsi je přešel a vydržel jsi až do závěrečného depa! Nastoupili ti křeče i v DEPU před během?

Křeč v pravém stehně mě doprovázela až do konce cyklistické části což bylo dost nepříjemné. Příjezd do depa byl opatrný a sesednutí z kola ještě víc. Naštěstí se už žádná další křeč nepřihlásila do konce závodu.

Konečný maratonský běh byl nejspíš očistec! Jak to běželo?

Tím že trasu běhu znám jako své boty mi moc nepomohlo a 10 koleček okolo Matyldy je šílené. Nikdy bych neřekl že ten běh bude tak krutý!Jsi prostě dobrej! Hodně lidí by se ani neodvážilo startovat na IM distanci. Je něco, co by jsi při zpětném ohledu udělal jinak?

Děkuji Je to hodně čerstvé a nenapadá mě nic.. Nyní počkám na hodnocení od trenéra a uvidíme kde a co pro příště změnit.

Jaký máš aktuálně plná s trenérem? Bude volno? Nebo zahajujete další část přípravy na nějaký konkrétní závod?

eď mě čeká kratší dovolená takže trošku toho odpočinku. Následně proberu s trenérem závody a další přípravu bych cílil opět na Ironmana v Mostě 2023 a Wintermana :)

Díky za rozhovor a ještě jednou gratulujeme k super výsledku!


foto ilustrativní

78 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Σχόλια


bottom of page