top of page

Vendulka Praská ukázala raketový start do nové sezóny.

Report od Vendulky:

Cyklozávod Miladatour 50km, 7.5.2022

Prokýchnutí alergikovo, aneb jak se závodí když je tvůj trenér pes.

Ještě v týdnu jedu rychlostní (ehmm) trénink a stehna bolí tak, že v pátek při rozježdění nechápu, kde mám nohy, natož jak bez nich odjedu "lítací" padesátku.V sobotu si balím kapesníčků 3 balíky a přesunu se na Miladu. Jsem celý dopoledne v klidu, ale atmosféra mě pohltí a už chytám nervíčka. Potkávám pár přátel, ale víceméně vyhledávám ústraní a snažím se vyfrkat alergii a uklidnit mysl. Trať bude rychlá, uvidím co na ni zmůžu.

Už se řadíme a já se cpu dopředu. Přeci jenom chci být na fotkách, že, když můj dvorní fotograf nemohl. Konzultuji nafouknutí kol, no asi jsem měla na tu lítačku bez techniky přifouknout, ale což.Je sucho a je tam šotolina, aspoň s Princeznou neuklouznem a já budu mít kvalitní silovější trénink. Start, motanice s namotivovanými sportovci je vždy pro mě o strach. První táhlý kopec. Všichni do něj vlítnou s elánem, já s alergií a rozvahou. Po chvilce mě předjíždí jedna a pak druhá holka. To se dalo čekat, jsou vidět nohy silničářek. Já lapám po dechu a letmým pohledem kontroluji tepovku. No pěkně - červenou jsem na Garminech už dlouho nezahlídla, a teď jsem v ní dlouho a hned od začátku. Jsem zvědavá, jak tohle vydržím. Ale nohy tahají, kopec nekončí a já odpářu jednu holku a před sebou vidím druhou soupeřku. Spolupracuje s týpkem, musím si je sjíždět sama. Vzpomínám na úseky od svého " tyrana" a za chvilku je mám, a v trošku štěrkovém sjezdu se už usazuji "snad" na první pozici. Překvapila mě rodinka Tereza Černecká Hnízdilová , krásně fandili na trati, hned se jede veseleji. Se stejně výkonnostními muži si uděláme skupinku, v ní spolupracujeme a jede se skvěle. Chlapi mají nohy na rovinky a já se s nimi přetahuji v dalším stoupání. V balíku projíždíme do druhého kola. Tohle se mi líbí a vznáším modlidbičku, ať se balík neroztrhá. Není vyslyšeno, další stoupání a zůstáváme tři. Zelený dres, já a gravel.V kopci zelený dres odjíždí a s gravelem celkem dlouho kooperujeme. Bohužel mě asi v polovině druhého kola opouští a stávám se samostatnou jednotkou. Snažím se sjet zelený dres, ale jedou ve dvou, sice na dohled, ale na ně už nemám. Posledních 15km a nohám pořád chutná, už se prolínáme se závodníky z kratší tratě a mě není smutno a hlavně je to motivující. Sjezd, lehlé ohlédnutí za sebe. Jestli mi vepředu nějaká neunikla, tak za mnou žádnou holku nevidím, a mohlo by to vyjít. Poslední kopec, zalehnout na řidítka a dojezd do cíle. Aplaus, juchačķa, rozhovor, fotografové, medaile....jo aha, tak fakt první. No neke, mám radost. Nohy parádně připravené, alergii jsem přefuněla. Nakonec kvalitní trénink s bonusem. Jo a prosímvás, dokonce si mě vyžádaly nějaké slečny, že se se mnou chtějí vyfotit. Bylo mi ctí.

Milado, trať povedená a trochu akčnější, než dřiv. Děkuji za zážitek a za týden Stolové hory a trpění v technikách a kopcích.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page