top of page

Velká cena Ústí nad Labem, plavecký debut Jakuba Merle

Jakub Merle, odchovanec plaveckého klubu TJ Chemička Ústí se uplynulý víkend vrátil do závodních plaveckých drah.

Startoval ve třech disciplínách, 200 prsa, 100 prsa a 100 volný způsob.Jak se dalo očekávat, 200 prsa byly náročné a Jakub vytuhnul v poslední padesátce. Nicméně první stovku zaplaval nad očekávání v čase 1:18, celkový čas v cíli byl pak 2:47,59, což není úplně rychlé, ale vzhledem k dosavadním tréninkům lehce uspokojující. Výsledek, 19. místo z 54 startujících.


V nedělním programu nastoupil na 100 prsa v boční osmé dráze a motivovaný výsledkem ze soboty věřil, že by výsledný čas mohl být po 1:18. Celý závod si držel čelní pozici a po obrátce navýšil svůj náskok, cílový čas 1:15,37. Výsledek, 22. místo z 78 plavců.


100 volný způsob byl zařazen ihned po doplavání 100p žen. Jakubovi šlo primárně o zjištění, jak na tom je v rámci rychlé regenerace při plaveckých závodech a tak do závodu nastoupil relativně unavený. Cílový čas 1:02,65 nebyl dle očekávání, výsledek 61. místo z 159 plavců.Jakub byl nejstarší účastníkem závodů a vedle mladších si vedl dobře.

Závody byly skvělé, vrátilo mě to do dob plavání... Časy jsou jaké jsou, jsem spokojený napůl, ale motivace je aktuálně vysoká. Je na čem pracovat! Jsem rád, že jsem se mohl poměřit s mladšími, jelikož v závodech Masters není tak vysoká konkurence.

112 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page