top of page

Velká cena Ústí nad Labem a první start v plaveckém závodě pro Jakuba Merle.

O víkendu 29.-30.4. se v Ústí n.L. uskuteční tradiční plavecký závod na 50m dlouhém bazéně.

Jakub Merle jakožto jediný zástupce KOME bude startovat ve třech závodech:

  • 200 prsa

  • 100 prsa

  • 100 volný styl.

Jakožto bývalý plavec má více méně ambice na co nejlepší časový výsledek.

Jak se připravuje? A v jak fázi tréninku se nachází? To si povíme v krátkém článku s Jakubem..Proč zrovna tyto tratě?

Jsem bývalý prsař a proto cítím určitou povinnost ukázat se zrovna na 200 a 100p při závodě na mém domovském bazénu pod okem mých bývalých trenéru :D (zde jsem začal se sportem, který mám opravdu rád)

Jaká byla tvá příprava?

Od začátku roku jsem chtěl plavat co nejvíce, nicméně mě zastavila nemoc, která se semnou vleče. Nicméně jsem se snažil plavat co nejvíce ale například za poslední tři týdny jsem uplaval ubohých 60km, což není optimální, ale s trenérem směřujeme přípravu pouze a jen na tyto tři disciplíny.

Jaké očekáváš výsledky?

Špatné, půjde spíše o přežití :D ... V poslední přípravě před Vánoci jsem se v tréninku pohyboval v dobrých časech a neustále se posouval. Poslední tréninkové časy byly super, stovku prsa jsem byl schopný plavat za 1:15 a dvoustovku prsa za 2:24, což by v závodě znamenalo postup do finále a možný pokus o umístění v top 8. Ale co čert nechtěl, zastavila mě nemoc...

Jak tedy bude závod probíhat?

Nedělám si naděje, půjde pouze o zkoušku a motivaci pro další závody... Cílem jsou dosažitelné časy a navození závodního pocitu + zkouška hlavy, kam až jsem schopný ve vyčerpání jít během závodu.


52 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page