top of page

Rožánková druhá na Perníkové devítce.

Terka Rožánková nehází letošní sezónu za hlavu a neustále trénuje. Její výkonost aktuálně nedosahuje nejvyšších výsledků z důvodu zvolnění tréninkového tempa. To nicméně nemění fakt, že jí to neustále solidně běhá.

Více v reportu od Terky.
REPORT OD TERKY:

Perníková devítka

Tak jsem zase jednou chtěla mít pestřejší víkend. Mrkla jsem na termínovku a vybrala pardubický závod "Perníková devítka".

V propozicích stálo: "běh kolem Kunětické hory po silnici a lesem"... moje hlava si usmyslela, že v pardubicích je přeci rovina, sbalila silničky a hurá závodit.

Chladné a mlhavé.. typicky listopadové počasí ..mě nemohlo odradit, co mě pak trochu znejistilo, byla klasická trailová obuv ostatních spoluzávodníků. Ale milá, rodinná atmosféra závodu mé pochybnosti rozptýlila.

Běžely se tři okruhy po třech kilometrech... Po odstartování jsem se rozeběhla vstříc novým zážitkům, a že jich bylo...:)

První kolo jsem se cítila na malé úzké lesní cestičce - podotýkám, dost stoupající - naprosto bržděná ostatními... prostě tempo udával první a když byl pomalejší, tak se, prostě, běželo podle něj... prudký seběh pak celé pole roztrhal, takže už jsem měla prostor, naprosto "letět":))...další stoupáček, tentokrát na silnici, tam je mi fajn, takže jsem předběhla dvě spolusouputnice. Druhé kolo jsem celý kopeček visela za kolegyňkou, kterou jsem z vypočítavosti pustila před sebe, seběhy se zdály být ještě prudší a výběhy delší... kde je to třetí kolo? Třetí.. dost utrpení, byla vidět trailová zkušenost dvou holek, které běžely v podstatě se mnou...ušetřily síly do konce a ...prostě byly lepší. Do cíle jsem se vysloveně těšila. Nakonec to bylo za dva v mé věkovce.


Skvělá rodinná atmosféra závodu, kde zázemí bylo v Perníkové Chaloupce mě dost bavila, a já bavila pořadatele tím, že jsem až z dalekých Kraslic:))..

Perníků vezu domů celou tašku. Hurá:)

21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page