top of page

Praská nejrychlejší cyklistkou při triatlonu Votvírák a rozhovor s trenérem.

Začněme reportem od Vendulky:

Triatlon Votvírák 27.5.2023 - 750m plavání, 25km kolo silnice, 5km běh.

V úterý ráno se probudím s nápadem a okamžitě realizuji. Což znamená schváleni od trenéra, rodiny a přihlásit se na závod. Počasí má vyjít a já se potřebuji ještě smočit ve studené vodě a protáhnout tu plaveckou gumu (mrcha materiál se občas ve skříni sráží).

Dostávám celkem jasné pokyny od trenéra Jakub Merle

PLAVÁNÍ- "Drž se zpátky!!" V tom nevidím absolutní problém, vzadu jsem a ještě tento pokyn vytuním a držím se na hladině. Prostě zase mokrý, studený a plno lidí, takže nic pro mě.

KOLO - "Prodej se!!" Tak jo, mám tendenci si vytvořit cedulku s nápisem "FOR SALE" a stoupnout si na kraj silnice. Nicméně kemp Borný je plný německých turistů a tak raději na kolo a fičím. Hrubá síla jede, holky jsou přede mnou, kolo sviští a já si postupně secvakávám. Za chvilku si vezu partu chlapů, co se teda do střídaček nehrnou. Sem tam se naštěstí nějaký najde. Musím uznat, že tentokrát mě ta silnice i bavila. Tři okruhy, počítám kolik mám na holky od nás, krásně je vidím, a to mě motivuje neztratit kontakt. Nohy furt chtějí a ve finále to byl s Královnou nejrychlejší holčičí čas ze všech. Už si na sebe zvykáme.

BĚH - "Bude bolet!!" Čekala jsem kořeny, šišky, výhledy na Mácháč, ale nakonec možná by se tento běh hodil i do terénního triatlonu. Oči furt na zemi, těžký prudký výběh a seběh, dvakrát vyvrknutý kotník, hrabanka v písku, kdy běh byl parodií a ...bolelo to!!

Konečně povolení na závodech závodit a bylo z toho 3.místo v těch starých. Čeřím vody silničního triatlonu.

Děkuji rodince za fanouškovské zázemí, super servis a foto Pavel Praský

Klubákům, že jste, páč vždy jste úžasní KILPI KOME KLUB

A děkuji organizátorům za odvedenou práci, skvělý závod Triatlon Votvírák


Pohledem trenéra Jakuba Merle a další cíle:

Jak hodnotíš cyklistickou část?

Vendulka se k silničnímu kolu dostala teprve nedávno, proto bylo důležité se s kolem sžít a přejít do jiného tréninkového modelu cyklistiky. Změnu zvládla celkem rychle a výsledek během závodu mluví jasně!

Co ostatní disciplíny?

Plavání, tady oba s Vendy víme, že není silný plavec, ale i tak jsme v třítýdenním tréninkovém bloku udělali neskutečný posun. Aktuálně se ve vodě cítí komfortněji a zrychlila. Což mi dělá radost.
Běh. S ohledem na profil a silnou cyklistiku jsem počítal s tím, že výsledný čas rozhodně nebude osobním rekordem. Každopádně i zde se děje zlepšení. Běh šla na max, což bylo důležité a výsledné hodnoty nám ukázaly, na co se máme zaměřit.

Jak se aktuálně připravujete?

10.6 Vendulku čeká ME XTERRA v Belgii. Takže ladíme formu tak, aby se vše povedlo a výsledek byl co nejkvalitnější. Je to aktuálně hlavní cíl sezóny a po něm by mělo následovat MS XTERRA v Itálii. Dáváme si primárně záležet na zlepšení běžecké části, která bude v Belgii náročná a běháme v kopcích. Cyklistický trénink pouze ladíme na horské kolo a zlepšení techniky kadence výjezdů.

Jaký je cíl pro ME XTERRA BELGIUM?

První místo v AG! A nominace na MS XTERRA.

Kolik času Vendulka týdně trénuje?

Průměrně je to něco kolem 12-15 hodin týdně v běžném týdnu, kdy nás nečekají žádné závody.
V přípravném období, které je rozděleno do tří za sebou jdoucích týdnů, se pohybujeme od 15 do 20 hodin dle časových možností, které Vendulka má.

Jak se ti s Vendulkou spolupracuje?

Podle mě by se víc hodilo, aby na tuhle otázku odpověděla Vendulka :) ... Než jsme spolu začali trénovat, byla Vendulka u jiného trenéra, který má jiný systém tréninků, takže jsme se asi týden hledali a pak se pochopili. Byla přetrénovaná a dle projevu z mého půlročního sledování jí něco chybělo. Musel jsem tedy Vendy často brzdit, nebyla zvyklá jít více na pohodu a užívat si to, pořád dřela. Po týdnu mého naléhání pochopila, že bude muset zvolnit a povedlo se.
Jsme spolu od října 2022, za tu dobu udělala velký pokrok! Spolupráce s ní je perfektní!

Jak vnímáš Vendulku?

Vendulka je super holka, znám jí sice i ustaranou, ale vesměs je velice pozitivní a ví co chce. Díky tomu, že má velkou podporu rodiny, je pro ní občas jednodušší zvládat trénink. Nicméně, cílevědomost je u ní až fantastická a škoda, že takovou nemají i někteří z mých dalších svěřenců.
Takže pár slovy: cílevědomá, přesná, hodnotící, komunikativní, veselá a dobrá máma!


Děkujeme za rozhovor a Vendulce přejeme hodně úspěchů!



137 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page