top of page

PODPOŘ KOME! S VÁMI TO DOKÁŽEME!

Každý sportovní klub, oddíl nebo tělovýchovná jednota se v posledních letech potýká s nedostatkem financí pro své členy a své samotné fungování.

Mnoho těchto subjektů také funguje formou, kdy svým členům nepřináší nic, než radost z pohybu nebo své činnosti.

My jsme šli od začátku jiným směrem.Snažili jsme se v prvé řadě oslovit více jak 400 firem o materiální podporu KOME, z toho nám v podstatě vyšla pouze jedna firma, která je s námi dodnes, tedy KILPI.

Dále nám s materiální podporou pomáhají firmy, Born to swim, Inkospor, Penco, Emspoma a Bjež, tato podpora je založena na nastavené slevě při nákupu vybavení nebo zboží, které firmy nabízejí. Dále nás podporují, Cyklo Makoň, KOHOUT okna-dveře a v neposlední řadě i město Kraslice a Karlovarský kraj.
Dalším krokem pro zlepšení podpory sportovců KOME, bylo a je, vyplnění žádostí všech dostupných grantů nebo dotací. To se však z více jak 90% potkalo s negativním výsledkem a zisk financí se tak opravdu stal alfou a omegou.

Snažíme se neustále, hledáme finanční podporu kde se dá a proto zkoušíme i projekt na HitHit !Možná to vypadá, že toho děláme málo, ale opak je pravdou.

Po našich sportovcích nežádáme desetitisíce za roční členství, ale chceme pouze tolik, aby to pokrylo náklady spojené s vedením účetnictví a zisk z těchto členských příspěvků je opravdu mizivý. Pro zajímavost, po odečtení všech nákladů, spojených s vedením KOME zůstane z jednoho členského příspěvku 500-700 Kč / rok.

Poroto náš KOME klub Kraslice provozuje prodej sportovního vybavení na mobilním stánku a e-shopu , který objíždí sportovní akce, kde se svým prodejem snažíme získat finance pro podporu našich sportovců. Děláme to bez nároku na odměnu, s láskou a přesvědčením, že si toho náš klub Váží.


Proč HitHit?

Protože zkusit se má vše a tato forma získání financí nás dlouhodobě zajímala. Vyplnili jsme tedy vše nutné k realizaci, nastavili formu odměn a nyní čekáme, jaký to bude mít konečný výsledek.JAK POUŽIJEME ZÍSKANÉ FINANCE?

  • rovným dílem rozdělíme mezi všechny aktivní členy KOME

  • bude se jednat o podporu v rámci startovného, cestovného a nebo nákup vybavení pro trénink

  • jednoduše je budeme investovat do našich sportovců a věříme, že konečný výsledek bude pozitivní

Orientační informace k vedení KOME:

  • týdně více jak 20 hodin práce na propagaci (vytváření příspěvků pro sociální sítě, web a pod) - má na starost Jakub Merle

  • řešení grantů nebo dotací - 15 hodin týdně - má na starost Barbora Merle

  • komunikace s aktuálními sponzory - 5 hodin týdně - má na starost Jakub Merle

  • oslovování potencionálních sponzorů - 10 hodin týdně - má na starost Jakub Merle

  • funkce e-shopu a instalace prodejního stanu - Jakub a Barbora Merle - cca 250 hodin ročně

  • vedení KOME pracuje bez nároku na finanční odměnu

Tyto čísla samy o sobě nejspíš mluví za vše!

Budeme velice rádi, pokud se na HitHit cílová finanční suma vybere! Rozhodně to potěší nejen nás, vedení KOME, ale také naše sportovce, kteří v posledních letech předvádí skvělé nejen sportovní výkony! Děkujeme


Jakub Merle, předseda KOME KLUB KRASLICE
85 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page