top of page

Plavecký kemp s Jakubem Merle v Plzni zaznamenal pozitivní ohlasy. Co bude dál?

O víkendu 26.-27.11.2022 se konal námi připravovaný PLAVECKÝ KEMP v Plzni.

Lokace byla příhodná pro většinu účastníku, tedy bazénové centrum LOCHOTÍN s možností pronájmu tělocvičny a blízké okolí pro vložený běžecký trénink.SOBOTA

Úvodní hodina sobotního dopoledne se odehrávala jako seznámení s plavci, zlepšení polohy těla ve vodě a nastavení jednotlivých cviků, primárně pro plavecký styl kraul.

Následná hodina silového tréninku se přesunula do tělocvičny.

V tělocvičně jsme si ukázali, jak tahat plavecké posilovací gumy. Vysvětlili některé fake news k tomuto cvičení, které lítá internetem a řekli si, v jakých intervalech je efektivní tyto gumy tahat.

Při silové přípravě jsme samozřejmě začali protažením, dále kruhový trénink a v neposlední řadě opět protažení po cvičení.

Silový trénink všem poodhalil jejich slabiny, které se dají zlepšovat. Navíc při posílení cvičených partií těla pak samozřejmě dojde ke zlepšení síly ve vodě.

Pauza mezi tréninky trvala více jak čtyři hodin a sportovci se tak mohli s klidem zregenerovat, najíst a najít nové síly do druhé fáze dne.


Druhou fází dne byl běh a plavání.

Běh měl všem přiblížit běžecký styl CHI RUNNING, který je hospodárný k silové vytrvalosti, snižuje tepovou frekvenci a šetří kloubní aparát.

Plavání bylo zaměřeno na zlepšení pohybu rukou nad vodou pro plavecký styl kraul, zlepšení polohy těla a dokončovací fázi záběru. Závěrem tréninku si zdatnější plavci odplavali i pár intervalů pro zpříjemnění!


Večerní, sobotní, posezení v pivovaru RAVEN bylo přínosné pro seznámení členů skupiny. Shlédli jsme videa natočená během sobotního plaveckého tréninku a udělali menší rozbor technických chyb při plavaní.


NEDĚLE - neznamená že nic neděláme!

Dopolední poslední plavecký trénink byl pro mnohé opravdu náročný. Po sobotním programu, byla znatelná únava sportovců.

Díky posilování je bolel celý člověk, ale alespoň věděli, že se neflákali! To prostě ke sportu patří! Jak říkal můj trenér plavání: chceš bejt dobrej, tak musíš snášet bolest!

Opět jsme navázali na sobotní plavecké tréninky a odplavali tak celou řadu cviků pro zlepšení techniky kraulu, plus koordinační cvičení ve dvojici.


CO DÁL?

Dalším krokem je:

 • vytvoření videa s rozborem plavecké techniky jednotlivých účastníků kempu

 • základní rozpis tréninků, které se dají točit v cyklu 3 tréninkové jednotky / týden

 • poradenství bez poplatku do dalšího kempu na základě zaslaných videí


ZHODNOCENÍ KEMPU V PLZNI:

Kemp se vydařil a všichni zúčastnění udělali velký posun! Byla radost to sledovat ze břehu!

komentuje Jakub Merle


DALŠÍ KEMPY?

Následující plavecké kempy se budou konat:

KARLOVY VARY - vyprodáno / 6.-8.1.2023

Ústí nad Labem - 6 volných míst / 13.-15.1.2023

Praha - 10 volných míst / 17.-19.2.2023

Plzeň - 8 volných míst / 24.-26.2.2023


 • Všechny výše uvedené kempy se uskuteční za předpokladu naplnění minimální kapacity, tedy 5 osob

 • informace o průběhu kempu Vám zasíláme po registraci a měsíc před uskutečněním (cca 4 e-maily celkem)

Cílem kempů je zlepšení techniky přihlášených. Ukázku toho, jak by se mohlo trénovat na souši, základní nauka protažení, zodpovězení dotazů klientů. Nejde o rozvoj rychlosti pro plaveckou disciplínu.
RÁD BYCH PODĚKOVAL VŠEM, KDO SE ZÚČASTNILI PLAVECLKÉHO KEMPU V PLZNI! BYLI JSTE SUPER! Kuba

Jakub MerleNěkteré REFERENCE účastníků PLZEŇ:

 • Pich: Nejbolestivější je to vyhodnocování výsledků do noci v restauraci. Jinak je kemp na pohodu .

 • David L.: Furt plnej při kraulovejch nohách je úplná láska a něha.

 • Petr J.: seš bůh. bylo to super. díky

 • Adam H.: Ahoj, chceme ti poděkovat za kemp. Bylo to super mít zase někoho nad sebou při trénování. Pokud bude v Plzni kemp znovu, tak bychom se s Viki klidně znovu zucastnili. Jinak s kempem ve Varech pocitame.

 • Vojta K.: Kemp byl boží, určitě rád půjdu i v únoru, pokud to trošku půjde. Jistě jsme se měli všichni famfárově, jen jsem zaslechl nějaké stížnosti bokem, že prej bylo málo cviků na triceps a těch kraulových nohou taky mohlo být více, tak třeba příště.

 • Míla P.: bylo to moc fajn. Diky! Jen tech lavicek a nohou bylo az moc. Dneska me boli ruce jak svina a tolik metru nohama jsem v zivote nenaplaval.


Kemp se konal za podpory firmy BORN TO SWIM! Firma poskytla slevy na plavecké vybavení a dodala trenérské tašky, které opravdy přišly vhod při přesunech materiálu potřebného pro vedení tréninků!


120 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page