top of page

PŘESUN DO ELITY? Dvořáka zastavil defekt! Mistrovství republiky horských kol!

Michal Dvořák, nejlepší bajker našeho týmu se solidně připravil na letošní MČR XCO ve Stupně! Očekávalo se, že bude bojovat o přední příčky a jeho aktuální forma tomu více než odpovídala!

Velice dobře rozjetý závod však zkomplikoval defekt, který Michala sesadil z vedoucí pozice!

Pojďme si pročíst Michalův report ze závodu!


REPORT od Michala:

MČR XCO Stupno- takřka domácí trať a hlavně moje oblíbená.

Forma byla, ale hvězdy opět nebyly nakloněny.


Poctivě jsem se na tento závod připravoval dobré 3 týdny a pravidelně jezdil na trať trénovat. Jedinou otázkou bylo, jakou kategorii vlastně pojedu. Nakonec jsem z různých důvodů zvolil pouze start mezi hobby jezdci v kategorii Expert. Ale ukázalo se, že to byla obrovská chyba a už nikdy s nimi nepojedu. (podle mě a názoru jiných je to kategorie o ničem a můj návrh je jí zrušit).


Startoval jsem z úplně poslední řady a po špatném startu kluka přede mnou (hlavně že jsem konečně dobře nacvakl) jsem byl v první zatáčce předposlední z 19 jezdců. Před námi startovalo asi jednu minutku patnáct jezdců starší kategorie a další 3 minuty před nimi ještě kolem sedmdesáti kadetů.

Jel jsem si své raketové tempo a již v půlce druhého kola jsem se dostal na první místo v kategorii. Ale jednoduché to s ohledem na předjíždění pomalejších jezdců nebylo. Do momentu ukončení účasti v závodě jsem jich předjel přibližně devadesát!!! (jeden z důvodů, proč už nikdy a druhý je celková kvalita jezdců).

Na začátku posledního (čtvrtého) okruhu jsem vedl asi o 50 vteřin a při mé formě a pocitům jsem letěl pro vítězství, které by možná sahalo až k dvěma minutám mezi mnou a druhým. Jenže na úplně nevinné dropíku jsem už ve vzduchu trochu klopil do zatáčky a dopadl na malinký kamínek, který můj plášť nepobral a natrhl se o ráfek. DNFLetos již podruhé..... Dva nejdůležitější závody pro mě, na které jsem se chystal a oba jsem defektil a z pozic nejlepších opustil.

Proč? Komu? Bavím se tímhle krásným sportem a chci přinášet radost z úspěchu rodině, která mě podporuje a i přes skvělou formu (ta amatéra!!!) ty výsledky prostě nejsou .

Příště do Elity a výsledek už nemusím řešit . Nebudu muset předjíždět kvantu kadetů co ti dávají lokty a štve je, že je předjíždění HOBBY jezdec.


112 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page