top of page

Návrat krále. Soldátek opět na Šindel cup HERO!

Jak mnozí vědí, Šindel cup triatlon je naše hlavní sportovní akce kterou pořádáme!

V loňském roce jsme poprvé vyzkoušeli i formát dlouhého terénního triatlonu a celý tento závod, pod názvem HERO, musíme hodnotit pozitivně!

Nepřilákal masu sportovců, ale pouze ty odvážné, kteří opravdu měli chuť jít do něčeho, co nemělo do té doby v naší zemi obdoby.


Rok 2022 nebude jiný a my bychom Vám rádi představili malý seriál dvou závodů HERO pro Čechy.

První závod se odehraje u nás v Šindelová v rámci www.sindelcup.com 16.7.2022:

  • Šindelová, okres Sokolov

  • těžká, technický náročná a kopcovitá trať

  • nejtěžší terénní triatlon v ČR

Druhý závod se bude konat v Ústí nad Labem na akci s názvem www.miladatlon.cz .

  • Ústí nad Labem, jezero Milada

  • rychlá, zvlněná trať na štěrku

  • největší triatlonová událost v Ústeckém kraji!

Dva rozdílné závody zvou na opravdu pestré a náročné tratě, dobře zvládnuté zázemí, výbornou organizace a za sjednocené startovné si můžete přijet pro spoustu zážitků!Dnes bychom Vám rádi přinesli rozhovor s absolutním vítězem ročníku 2021!

Jarda Soldátek nejen o našem Šindel cup HERO!


Ahoj, jak se ti daří?


Ahoj, Celkem dobře, vše víceméně vychází a já se tak můžu připravovat na novou sezónu.

Co tě přimělo se přihlásit na HERO Šindel cup 2021?


Hmm, zajímavá otázka. Trochu se obávám, že to byl projev počátku masochizmu. :D Jinak se mi líbí extrémnější závody, technicky náročné a po Longu z roku 2020 jsem věděl že tohle bude kvalitní „zábava“.

Měl jsi nějak upravený trénink před závodem? Nebo jsi se na něj nepřipravoval nijak specificky.


Trénink nijak zvlášť upravený nebyl. 14 dní před závodem jsem si byl odpočinout na Sicílii a pak už jen udržovačka abych byl odpočatý. Spíš jsem musel připravit hlavu.


Co jsi očekával od závodu, když jsi přijel k nám do Šindelové? Jak jsem už zmínil byl jsem tu o rok dřív, takže jsem věděl, že bude velmi náročná a pro mě skvělá trať s velmi přátelským prostředím. Dále jsem očekával bolest, utrpení, křeče, frustraci, sebepřekonání. Vše se splnilo a některé z těch věcí dokonce předčilo mé očekávání. Například to přátelské prostředí. Když odstartoval i Long a já na trati začal potkávat závoďáky z longu, kteří mě při míjení podporovali, včetně těch, co si jeli pro bednu. To bylo strašně motivující.

V den startu jsi neměl neopren, ten jsem ti půjčil, bylo ještě něco, co ti chybělo?


Ještě jednou díky za ten neopren. Jinak asi ne. Možná by nebylo od věci si na tvůj závod nebrat sjeté pláště :D

Je něco, co tě na tratích překvapilo?


Že mě nikdo nedohnal :D jinak tratě byli hodně podobné jako předchozí rok a věděl jsem, že bude malá změna. Takže ani ne.

Jak se ti líbila cyklistika? Nezajídala se ti po tolika okruzích?


Cyklistická část je super, jinak díky dešti, se v každém okruhu jemně měnila a nabírala na obtížnosti. Já osobně mám radši jeden velký okruh než množství malých. U velkého okruhu je pořád něco nového a člověk se kochá. U množství malých se kochá první okruh, možná druhý ale pak už jen řeší tady si najet vlevo, tohle objet zprava a támhle zahodit kolo, protože přijde tamten kopec kde budu zase chytat křeče :D Na druhou stranu chápu, že kratší okruhy můžou být lépe propracovaný a zajištěný. A pro support lépe přístupný.

Závěrečný běh byl dle nás asi nejnáročnější část závodu, jak jsi to vnímal ty?


Na prvních 100m jako vysvobození, protože na kole nohy už začínali protestovat. Ale ti co mě trochu znají, tak ví, že běh mi zrovna nevoní. Takže v triatlonu je pro mě vždy utrpením. Navíc jsem si tam prožil hodně horké chvilky, když mě v pořadí druhý během 2 okruhů stáhl ze 6min na 1:30.

Líbila se ti při běhu lávka a výhled na lom Jindřichovice? Upřímně, na lávce jsem měl strach. Po 6 hodinách vypětí, kdy sotva melu nohama a běžím na hranici křečí bylo balancování na lávce dost náročné. Jinak lom je nádherný, druhý den po závodě jsem tam zajel si zaplavat.


Co v cíli, vypadal jsi celkem svěže :D ... Jak jsi se cítil? Svěže? On někdo může po 7h absolutního vypětí v blátě vypadat svěže? :D Zhruba 1,5km před cílem jsem dostal info, že druhému v pořadí došlo a upravil ztrátu z 1:30 na 3 min. Pro mě to bylo v podstatě vysvobození. Trochu jsem ulevil nohám, začal vyklusávat a začaly se mi drát slzy do očí, že jsem se překonal, že jsem to dokončil a navíc vyhrál. Pak jsem cítil neskutečný vděk svému supportu, který zajišťovala moje Péťa, Zvládla to dokonale. A dále rodičům, kteří jezdili podél trati a fandili.

Jak na tebe působil náš závod, okolí závodu a organizace?


Bylo to super, zázemí je tam skvělé, teplé sprchy, parkoviště za rohem, zajištěné jídlo a přátelská atmosféra. Jen tak dál, je super, že někdo dělá závod a nebojí se ho udělat takhle náročný.


Je něco, co by jsi vytknul? Přece jen víme, že u nás je pořád co zlepšovat :) ...


Sjezd mezi zahrádkami zpátky do vesnice. Ale mám info, že už je toto místo vynechané. A trochu mě mrzelo, že vyhlášení bylo až druhý den. Plno lidí odjelo, včetně závodníka, co měl stát na druhé příčce.

Přijedeš k nám i letos? Máš plán na rychlejší čas? Mám v plánu to zkusit obhájit. Co se týče rychlejšího času, tak záleží na počasí a množství bláta :D

Moc ti děkuji za rozhovor a budu se těšit až se zase potkáme! Nemáš vůbec zač, potěšení je na mé straně 😊 Jarda


129 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page