top of page

MILADATLON HERO pod nemilosrdným diktátem Merleho a Herren. Závod plný úspěchu KOME KLUBU!


V našem klubu je Miladatlon velice oblíbený, nejen proto, že se s pořadateli dobře známe, ale celková nálada při závodě je neskutečně rodinná, což mi můžeme!

Letošní rok se ředitel závodu nechal tzv. ukecat a zařadil závodní distanci HERO. Tedy 2,25km plavání, 67km horského kola a 21km závěrečného přespolního běhu!


V našem reportu ale začneme úplně od těch nejmenších, jelikož si zaslouží ohromný respekt a uznání!


Emma Merle:

nejmladší účastnice tohoto závodu, se postavila na start kategorie Z8. Plavání se neúčastnila, jelikož ještě není plavcem a tak čekala s výběhem do depa až na posledního plavce. Aby bylo vše fér, počkalo se ještě chvilku, než se vyběhlo do depa pro kolo. Pak se závodilo.

Emma se umístila na krásném 5. místě z deseti dětí v kategorii od 6ti do 8 let!


Šimon Merle:

se stal nejmladším účastníkem závodu SHORT ve věkové kategorii 15-16let. Šimonovi letos bude 12 let a na start šel plný očekávání a nervozity. S distancemi 0,25km plavání, 12,7km horského kola a 2,8km běhu se popral vskutku velice dobře!

Umístil se na 6. místě a byl poslední ve své věkovce, nicméně v absolutním pořadí si zajistil neskutečné 21. místo z 60ti startujících!!!!Jana Děbnárová - report: 1. místo závod MIDDLE 0,5/28/5 km

Tak další triatlon za mnou. Počasí sice pro mě neoblíbené, protože já radši ty vedra, ale ve finále v cíli unavená, ale šťastná. Plavání za mě přijatelný, protože líp to stejně neumím a zas tak špatný to podle mě nebylo. Můj oblíbený ,,bajk" mi sedl a moc se mi to líbilo. Sice to sem tam vypadalo spíš jako, že kolo ovládá spíš mě než já jeho, ale nakonec jsme to s ,,mojí láskou" zvládly. Běh jako vždy tragický, ale na to už jsme zvyklí. V cíli za čas 2:23 h a myslím si, že na jarní výpadek v tréninku solidní. Moc děkuji všem za fandění. Hlavně členům KOME a celému týmu Miladatlon za krásně organizovaný závod. Jste skvělí.Karel Vyleta a Jakub Vyleta:

Rodinná dvojice Vyletů je neúnavnou dvojicí, otec Karel vždy Jakuba trochu hecuje a Jakub se za poslední rok velice zlepšil! O všem vypovídají i výsledky obou!

Karel Vyleta 5. místo - závod LONG 1,5/33/10 km

Jakub Vyleta: 4. místo - závod LONG 1,5/33/10 kmPetr Merle:

Systematickou přípravou se Petrovi daří posouvat na přední příčky při kratších tratích!

Ve své kategorii se umístil na 1. místě!


ŠTAFETA: Rožánková, Sedláček a Horkulič: 1. místo, štafety MIDDLE

Pozornosti nemohla uniknout ani naše silná sestava štafety. Zde byl náš tým doplněn cyklistou z Bicykl Team Ústí nad Labem Karlem Sedláčkem.

Po plavání na 500m bylo vše dobře rozjeto a Terezka Rožánková vylézá z vody jako první štafeta!

Posléze Karel Sedláček utvrzuje pozici nejrychlejším cyklistickým úsekem závodu a s vysokým náskokem předává pomyslný štafetový kolík našemu běžci, Martinu Horkuličovi!

Martin pak ze všech sil bojuje o co nejrychlejší čas s bahnitou tratí!

Vše se daří a naše štafeta s náskokem více jak 10minut vyhrává!!!Co bychom to byli za kamarády, pokud by jsme zapomněli i na našeho bývalého člena Láďu Beránka! Ten letos za KOME klub startuje pouze sporadicky a jelikož nás musel opustit, dovolíme si jej zde zmínit!

Láďa Beránek: 3. místo - kategorie LONG! Gratulujeme!
NEJVĚTŠÍ BOJ S PŘÍRODOU A TRATÍ BYL OČEKÁVÁN PŘI KATEGORII HERO! Ta nabídla nejen delší tratě, ale také spostu času v dešti a trápení se v bahně!
Skvěle zajela svůj závod Barča Herren, která bezkonkurenčně rozdrtila ženskou kategorii!
Jakub Merle jel po celou dobu závodu velice vyrovnaný výkon, který měl cílovou hodnotu 5:25:10 a první místo absolutně!

REPORT OD BARČI HERREN:

Miladatlon HERO!

Obvykle se nevypisuji s reporty ze závodů - ale tentokrát zkrátka musím. Protože to bylo opravdu silné.

Miladatlonu jsem se chtěla účastnit už dvakrát, ale poprvé jsem nestihla koupit startovné a loni jsem si 2 týdny před Miladou zlámala na 2x nohu takže zase nic.

Jelikož nejsem na bajku kdovíjaký technik ale vím že mám výdrž vola, když jsem uviděla že Jura chystá Milada Hero-zajásala jsem, přihlásila se a začala se modlit abych si letos nic nezlomila. Ze závodu jsem měla veliký respekt a za cíl si dala dokončit (ve zdraví).

Na Miladu jsem dorazila v pátek, projela si trať a v hlavě se uklidnila, že jako obvykle někde nezabloudím. Večer poznávám všechny spolucvoky (celkem je nás 9, z toho 3 holky) se kterými si užijeme 2.2 km plavání, 67km na bajku a 21km poctivého přespolního běhu. Trochu znervózním když vidím že všichni mají support s sebou, ale co už.

Připravím kolo, bidony, vestu s pitím a jídlem na běh, nafouknu matračku a šup do Astřičky vyspat se na brzké vstávání.

Budíček v 5, snídaně, chaoticky si chystám depo a ejhle za 15 minut start. Rychle se nasoukat se do neoprenu a v 7:00 Start. První kolečko mi nechutná, navíc šněruju vpravo-vlevo. Druhé a třetí už je lepší. Z vody lezu půl minuty za první ženou Lindou Janovskou, celkově čtvrtá. V depu moc nespěchám, ale i tak vyjíždím na kolo před Lindou a tu za sebou pomalu ztrácím. Druhé kolo solidní slejvák, snažím se kolo řídit ale ono si jede po bahýnku kam chce, tak ho prostě nechávám a jen se snažím nespadnout. Ve třetím kole před terénní pasáží upouštím pláště a v tom mě docvakne Kuba Merle který si užívá své poslední kolo. Hlásí mi že Linda je za mnou cca 20 minut-cože? divím se v duchu. Čtvrté kolo celkem solidně dojedu, v depu se zase courám - suché ponožky(alespoň na prvních 5 minut), vestička... a běžím.

Opět potkávám Kubíka Merleho který si spokojeně cupitá poslední kolečko do cíle pro absolutní první flek. Na poli se peru s bahnem ve kterém mi zůstávají boty nebo mi na každé zůstane tak kilová jílová koule. Při prvním průběhu depa zbloudím a sám Jura Sýkora mě s laskavým pohledem osobně provede správně na časomíru a občerstvovačku. Druhé a třetí kolo běžím konstantně, načež mi někdo zahlásí že to mám na pohodu a náskok mám minimálně 30 minut. To mě sice povzbudí, ale v posledním čtvrtém kole zjišťuji, že když trochu zrychlím, ztrácím obraz a zvuk. Tak tedy zvolním, do kopečku přecházím na chůzi. Cca 300 m před cílem mě předbíhá malá skupinka mlaďochů - s úlevou zjišťuji že shorťáci. V cíli zazvoním na zvonec a pro mě šťastný konec. Časomíra ukazuje 7h9minut. První žena a třetí absolutně.

Neskutečná radost, endorfiny mi tečou i ušima. Chtěla bych moc poděkovat Jurovi celému Miladatlonímu týmu za super závod a úžasný zážitek, všem známým i neznámým co mě na trati povzbuzovali, Komákům z Kilpi Kome Klub že mě přijali do své bezva naladěné sportovní bandy a taky Mirďovi Brillovi za skvělý předzávodní servis bika.Jakub Merle:

  1. místo absolutně v závodě HERO
Všem našim závodníkům gratulujeme!

164 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page