top of page

Milada run 2022, Praská ve výborné formě. Merle celkově třetí.

4.6.2022 se v Ústí nad Labem konal další z ročníků běžeckého závodu pro celou rodinu pod názvem MILADA RUN.


Celodenní běžecké zápolení na pestrých tratích v různých délkách.


Jako první se na svůj start postavila Emma Merle, ta závodila na trati dlouhé 500m ve věkové kategorii dětí od 4 let.

Tuto vzdálenost uběhla celou sama s krásným umístěním na 5. pozici v kategorii!Dalším závodem byl rovinatý běh na 10km po šotolinových cestách. v okolí jezera Milada. Trať je rychlá a slibovala tak zajímavé souboje především v předních pozicích tohoto startu!

Na startu se těsnalo přibližně 150 běžců v čele s Vendulkou Praskou a Jakubem Merle!

Po startu se vedení ujal Jakub Merle, který zde zastupoval pozici trenéra pro svého svěřence Martina Podholu a tak závod ihned od začátku nabral vysoké tempo, to se pak usadilo a díky tomu se startovní pole pěkně rozthalo v samotném počátku.

Report od Vendulky Praské:

MILADA RUN 4.6.2022 - 10km

Život se vyvíjí, plánovat nemá cenu. Takový blázinec co se spustí po registraci na tento závod, jsem nečekala. Hned po "regnutí" dostávám nabídku odcestovat do Itálie na Xterru. Všechno zařídit - odhlásit Miladu, doma se domluvit, v práci uvolnit, dopravu, ubytko, tak už jen registraci do Itošky a jede se. Haha, už mají plno, snaha od kamarádky na přepsání startovného taky neklaplo a tak odhlášenou Miladu registruji znovu. Snad to nikdo nekontroluje, by mě měli za blázna.

Opět jedu sama, ale čeká mě klubové zázemí a co je víc. Předstartovní čas uteče a už se řadíme na start. Jasně, že se cpeme dopředu, foto musí být, pak ať si mě předbíhají. Trošku mě vystresují moderátoři, prý favoritka závodu. Nechápu o čem mluví, pořádně jsem neběžela už sakra dlouho, vlastně ani nevím, co od sebe čekat. Hlavně nepřepálit, v protilehlé straně nervat se do protivětru a na pohodu doklusnout. Umístění očekávám do 10.místa mezi ženami, čas aspoň lehce pod 50. Přání vyřčeno, start za 10sekund.

Kluci vylítli jak z hnízda a já se nechala strhnout, po prvním km jsem usoudila, že asi běžím rychle, i když v klidu, a lehce si zvolnila. Pár chlapů mi první 3km predběhlo a pak si vybuduji svoji pozici a běžím si na sebe. Držím tempo s pocitem, že můžu zrychlit, si rochním v pohodě do 5km. Pak začnu sama sebe stresovat a kladu si dokola 2 otázky.

1. Kde jsou ty holky, vždyť jsem furt první.

2. Mě se běží až moc dobře, co se děje?

Lehké ohlédnutí a tam had běžců.

Už jsem na 7km a tak nějak tuším, že by to mohlo zase vyjít. Uklidním se, trochu se do toho opřu a už jen 1km do cíle. V ostré zatáčce za sebe mrknu, táhnu pořád stejného hada, mezi nimi tuším i holčinu, ale to už jí nenechám. S lehkostí dobíhám do cíle. Páska, úsměv, foto - tak tohle je mega dobrý. Sama sebe jsem překvapila. Na pohodu, bez trápení s časem 46:07. Celkově 14.místo, předběhlo mě jen 13 chlapů.

Když to vyjde, je to radost. Děkuji za krásný závod.


Jakub Merle pak pojal tento závod jako trénink, aktuálně se více pohybuje na horském kole a ladí formu na závod BIKE HERO DOLOMITES a tak se neočekával nikterak dobrý výsledek nebo čas.

První polovinu trati se Jakub pohyboval na děleném 4. a 5. místě. Od šestého kilometru se však přiblížil k třetí pozici v absolutním pořadí závodu.

Díky dobré spolupráci s Michalem Patykou z USK PROVOD Ústí nad Labem se tempo postupně navyšovalo a posledním kilometru Jakub zrychlil z tempa 4:00/km na 3:39/km, což Patyka neudžel a Jakub si tak mohl doběhnout pro výsledek 3. místo absolutně za místními borci Otou Kohlem a Josefem Procházkou. Ve věkové kategorii se pak umístil na 1. místě.
Za zmínku stojí i výsledky dalších dvou borců, kteří jsou adepty na členy KILPI KOME KLUB Kraslice:

Martin Horkulič na trati 5km: 3. absolutně, 2. v kategorii...

Matin Podhola na trati 10km: 11. absolutně, 4. v kategorii...9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page