top of page

Merle blízko limitu pro ME v plavání Masters!

Aktualizováno: 5. 9. 2022

Ohlášení s ambicemi našeho plaveckého týmu masters pro rok 2023 jsme Vás informovali přednedávnem !

Jakub Merle se proto začal soustředit mimo triatlon a extrémnější formy cyklistických závodů také na plavecký sport.

Limity jsou od toho, aby se pokořovali. Nechci nechat nic náhodě a chci se s časem pro nominaci mistrovství Evropy poprat v co nejkratší době! Nicméně, v prvé řadě je důležité se porvat na MČR v plavání na padesáti metrovém bazéně.

Jakub se tedy zapsal do plaveckých tréninku SC-Chemnitz (Německo), kde je široká základna plavců této kategorie a již v prvním tréninku se přiblížil k nominačním časovým kritériím, které je nutné dosáhnout pro nominaci ME 2023.

Věřím, že pod vedením zkušeného trenéra Detlev Baer, který celý život zasvětil plavání, se mi podaří nejen nominovat na ME, ale také budu moci bojovat o dobré umístění.

První trénink napověděl, že forma sice pokulhává ve vytrvalosti, ale přeci jen si tělo pamatuje více jak 16ti letý plavecký dril, který Jakub od útlých let podstupoval v plaveckém oddílu TJ CHEMIČKA ÚSTÍ (Ústí nad Labem) .

Zde začal jako malý, v šesti letech, docházet do přípravky, kde jeho potenciál a cit pro vodu odhalila Pavla Bílá , ta dokázala hyperaktivního Jakuba usměrnit a ukázala mu taje plavání. I když Jakub nevykazoval úplné senzační výsledky, bylo jasné, že postupem času bude patřit mezi klubovou jedničku v plaveckém stylu prsa.

Po absolvování základních plaveckých výcviků, tedy ve věku 12let, byl Jakub přesunut mezi dospělé plavce. Tím se dostal na chvost plavecké hierarchie a musel se prát s o šest let staršími plavci a snažit se zlepšit.

Pamatuji si, jak jsem přišel na trénink a poprvé si mě vzal do parády Petr Thiel... Celý trénink jsem si brečel do brejliček a chtěl jsem s tím seknout! Naštěstí starší plavci byli super parta a to mě udrželo ve skupině! Navíc jsem mohl sledovat, pro famózního znakaře Honzu Franze, motýlkáře Libora Ipsera a nebo prsaře Dalibora Franze. Hlavně Dalibor Franz byl pro mě ikonou a vzorem!

Po tomto přestupu, do silnější skupiny plavců, začal Jakub zaznamenávat raketové zlepšení a postupem času se účastnil MČR na 100, 200m prsa. Vyhrával krajské mistrovství a patřil k nejlepším prsařům v severočeské oblasti.

Tohle všechno, čím jsem si prošel, mě aktuálně motivuje asi nejvíce. Proto jsem si našel oddíl, ve kterém mohu aktuálně trénovat. Navíc mám možnost se zapojit i do tréninků s mladšími plavci, což nikdy není na škodu, jelikož jsou rychlejší a berou mě jako dědka :) , ale já se nedám ...


Jak jsme již psali, již v prvním společném tréninku v SC-Chemnitz se Jakub přiblížil k nominačnímu času pro ME na 200m prsa. Chybělo málo a čas by byl splněn, neoficiálně jako tréninkový!

200m prsa Jakub zvládl v tréninku za 2:20,06.

Ono to půjde, musím zařadit silovou přípravu a rozvinout objem plic, to jsou dva zásadní aspekty, které je nutné zlepšit. Jelikož jak start, tak obrátky mám dobré a rychlé. Věřím, že to půjde a čas pokořím!

Budeme Jakubovi držet pěsti a přejeme mu, aby se plaváním především bavil!


Dále také děkujeme firmě BORN TO SWIM za podporu našich sportovců a především týmu KOME KLUB masters! Tato Brněnská firma nám již třetím rokem dodává plavecké vybavení! Děkujeme!

126 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page