top of page

Marinkova a Hendrych, nová sezóna v KOME a komentář hlavního trenéra Jakuba Merle.

Aktualizováno: 1. 12. 2022

Odchovanci PROFI SPORT CHEB, Viktorie Marinkova a Adam Hendrych si poprvé čuchli k triatlonu pod vedením trenéra Jaroslava Svatoně.

Jejich následné kroky vedly do klubu USK Akademik Cheb, kde se jejich přípravě věnoval Jiří Kesl.

V uplynulé sezóně závodili pod vedením Jirky Kesla, neustále objížděli lokální závody na Karlovarsku a jejich výsledky jsme bedlivě sledovali.Rozhodnutí o přestupu do KOME KLUB KRASLCIE přišlo koncem letošní triatlonové sezóny a my jsme velice potěšeni, že do našeho klubu dostáváme mladou krev! Viky s Adamem jsou na začátku a věřím, že společně dokážeme posunout jejich výkonost o další dva stupně výš!

Aktuálně se oba sportovci účastnili plaveckého kempu v Plzni, který byl rozložený do dvou dní se zaměřením na rozvoj plavecké techniky, suché silové přípravy a lehkého běžeckého tréninku.

Záměrem tohoto kempu bylo i seznámení s jejich novým trenérem Jakubem Merle, který aktuálně funguje jako hlavní trenér pro triatlonisty a běžce v KOME.Adam vykazuje při plavání solidní výsledky, jde jen o srovnání plaveckého stylu a nabrání svalové hmoty pro zlepšení vytrvalosti ve vodě. Především silová vytrvalost je jeho malou slabinou, ale věřím, že se společně dokážeme dostat na plavecký průměr kolem 1:15/100m při vzdálenosti na 800m.


Viky je v plavání také velice nadprůměrná mezi triatlonisty, chybí jí jen silnější morál, pro překonání prvotní bolesti v rychlosti a poté jí nic nezastaví. Její plavecký styl nemá žádné větší chyby.

Po absolvování kempu v Plzni se oba sportovci aktuálně nachází v objemovém přípravném bloku, který bude trvat až do Vánočního období. Mezi Vánočními svátky budou mít volno 14 dní. V tomto volnu budou absolutně bez sportu a jejich odpočinek by měl pomoci k nové motivaci a chuti trénovat.


SEZÓNA 2023

Nová sezóna bude pro oba trochu nová. Viky se bude pohybovat více v terénu, který jí baví a zkusí si i závody XTERRA, ve kterých je přeci jen vyšší konkurence, než na krajských závodech. Rádi bychom jí dostali mezi TOP10 v AG a nominovali na MS XTERRA 2023. Adam pak bude více vidět na Českém poháru triatlonu, tedy silniční triatlon. Ve vysoké konkurenci je hratelné umístění také do TOP10 v Republice.

Našim novým sportovcům držme pěsti a přejeme mnoho úspěchů!

Jakub Merle


317 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page