top of page

Legenda jménem Jan Děbnár neustále překvapuje svou houževnatostí! Reparát Wintermana dopadl úspěšně!

Honza Děbnár jisto jistě patří k legendám nejen českého triatlonu! Jeho historické výsledky jsou pro mnohé z nás inspirací a občas zůstává rozum stát nad tím, jak Honza vše zvládá!

Nejen že je tvrdým dříčem a vybudoval silnou firmu! Ale také se věnuje rodině, podporuje sportovní dění, je členem Horské služby a v neposlední řade stíhá i trénovat na závody jako je Winterman!

Jak je známo, Honza není Muž mnoha slov, proto přinášíme první obsáhlejší report o Honzovo reparátu v tomto závodě!

Winterman je zkouškou nejen fyzična ale také hlavy! V loňském roce bohužel Honzu potkaly technické potíže při cyklistické části a dlouho se s tím srovnával! Nepatří k těm, kteří by jen tak něco vzdali!

Letošní rok jsme proto byli opravdu velice napjatí, jak vše dopadne a zda se Honza dostane bezpečně do cíle bez větších problémů!

JE TO TAM! Honza Wintermana dokončil!

Jsem štastnej jak blecha, Honza na sobě dřel! Před MS XTERRA jsme se spojili a já ho mohl trénovat a doladit mu formu pro Mistrovství světa. Při té měsíční cestě tréninkem jsem pochopil, jakej je Honza nezmar a že když si něco umane, jde si za tím jako pes! Komu čest, tomu čest!

Komentuje Janův výkon Jakub Merle (Předseda KOME KLUB KRASLICE)

REPORT:

Winterman- že by test tzv. double triatlonu?

Těsně na začátku podzimu při plné přípravě na MS XTERRA v Itálii jsem začal v hlavě vymýšlet jednu další šílenost.

Co takhle se zkusit poprat se světem na XTERRA Molveno a pak za 14 dní na to, zkusit jeden český extrémní dlouhý triatlon?

A tím na sobě testnout tzv. double, který se takto léta jezdíval na Havaji?

Navíc jsem slavil kulaťáky, tak proč ne s plnou parádou?.

Zuzi (manželka) mi to dala jako dárek a tak bylo rozhodnuto (je to prostě super holka do nepohody a dělá, co mi na očích vidí).
Support byl hned jasný, má skvělá dcerka Janička.

No a pak už jen zbytek týmu, nabídli se kamarádi z Horské služby Šimon a Vláďa jako řidič a navigátor.

Tento závod, Winterman, je totiž specifický tím, že veškerý závodní servis vám zajišťuje váš vlastní Support.

Pak ještě trochu tím, že se startuje v 5:30 skokem do studené řeky Labe (13,5°C), plave se 9km směrem do Děčína, pak se jede 180km na kole (letos "jen" 173) a na závěr se už "jen doběhne" 43km na Ještěd. To vše v nádherné přírodě s trocha kopečky.

Začátek probíhal skvěle, do vody jsem skákal třetí, po zorientování a zklidnění tempa jsem to rozjel. Občas bylo třeba vyhnout se rychle se blížící bójce, nebo uhnout když mě vzal nějaký jiný kolega plavec po hlavě (nebo zatahal za nohy, tedy jestli to nebyla rybka).

Čas plavání 1:09:12 super, to zaplaveš jenom tady, po proudu :o)).

Depo nic moc, moc se toho svléká a moc obléká a vůbec to nejde, ale pak jsem rozjel stíhačku na kole a to mě bavilo.

Energie bylo po Itálii méně, než na předchozích účastích (nebo je to věkem :o) ), no taky to trochu víc klouzalo, ale zase o to víc jsem měl fanoušků.

A to jak na trati (Jura, Lída , moje Zuzi), tak přes info od mé Janičky- supporta, od Kuby Merle a dalších Komáků a všech dalších kamarádů.

Dal jsem to za 6:25:42,což byl 12 čas, takže spokojenost.

Do běhu jsem nastupoval ještě s úsměvem, který mi postupně tuhnul a pod Ještědem přišla krize (asi středního věku) a Janička mě musela přemlouvat, že už je to fakt jenom kousek (před každou zatáčkou mě ubezpečovala, že za zatáčkou už jdeme na poslední skoro lezecký úsek). A za to jí moc děkuji, morálně mě podržela, navíc se mnou běžela posledních 6km (a podle pravidel musela povinně jen posledních 1,5km).

No a nakonec tu byl fakt závěr, lezení po čtyřech, pod lanovkou, přímo na Ještěd. No jo, ale když ho lumpa vidíte 4x, tak který si vybrat :o))

Ale jo, nakonec jsme to dali a doběh do cíle jsme absolvovali dle mého přání společně s mojí Zuzi, Janičkou a kámošema Šímou a Vláďou.

Celkový čas 12:43:38 a 14. flek (ty 2 štafety nepočítám, nemusely se převlékat)

sice není můj nejlepší Wintermanský čas, ale 2 týdny po drsným Molvenu a s tou sezónou, co mám za sebou, to bylo fakt dost dobrý. (přeci nebudu psát na rovinu, že už jsem starej :o))).

Moc děkuji všem za fandění, fakt to pohání kupředu, díky KOME za členství, Kilpi, Born to swim, Inkospor za podporu a hlavně díky mé rodině, za to že jsou pořád se mnou a podporují mé bláznivé nápady.(ale na Michala Havlíčka ještě nemám, to je jiný kanón :o))

A je konec sezóny, ahoj příště.

Honza Děbi.
111 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page