top of page

Komentář Jakuba Merle: Havlíček neustále překvapuje. Důkazem je MČR plavání MASTERS.

Mezinárodní Mistrovství České republiky v plavání MASTERS, se konalo o uplynulém víkendu v Pardubicích na bazénu dlouhém 50metrů.

Michal Havlíček byl jediným zástupcem našeho KOME KLUBU a tím pádem se na něj vrhala i pozornost jeho trenéra, který v ten den neměl ostatní sportovce na startovních klání.


S Michalem je spolupráce více méně šílená... On není zvyklý být vedený jinou osobou a vždy vše dělal podle sebe. Takže naše společná cesta sportem je pro něj nová a osobně si myslím, že i dost obtížná. Každopádně je to sportovec velice svědomitý!

Michal Havlíček a Jakub Merle spolu spolupracují od začátku tohoto roku a příprava je vždy laděna podle Michalovo přání.

Jeho cíle se nemění, neustále musí být všude. Ale to naštěstí není problém, jelikož i závodem trénujeme. Michal mi předem řekl, jaké závody, poháry a cíle má.

Od začátku spolupráce se zaměřili primárně na rozvoj plavání. Tréninky probíhali jak na dálku, tak i osobně během kempu.Michal je talent, škoda že jsme spolu nezačali dříve. Kraul má perfektní, i když se občas najde nějaká ta chybka, ale to jsou jen drobnosti. Parádně zvládá i ostatní plavecké styly, což jsem rád, můžeme tak zařazovat plavání jako kompenzaci k triatlonu v rámci regenerace.

Plán účasti na MČR MASTERS byl jasný, Michalova tréninková příprava se odehrávala bez větších potíží a tak vše nasvědčovalo tomu, že by Michal mohl uspět!

Osobně mi nešlo o umístění ale o časy. Musíme být nohama na zemi, v Michalově věkové skupině (neustále puberta) je konkurence vysoká. navíc není plavec a musí se do tohoto sportu dostat postupně, jelikož plavání není záležitost jednoho roku ale cíleného systematického tréninku.

Michalovo první start na MČR se povedl a tak bychom se měli zeptat, jak se na Michalovi výkony dívá jeho trenér...

Michal předvedl velice solidní výkony ve všech startech, které si sám zvolil... Osobně bych jich nevolil tolik, ale Michal to tak chtěl a tak se nedalo jinak. Největší radost mám z 800m VZ za 12:59,07 tam Michal potvrdil aktuální formu a posun. Ostatní závody zvládl skvěle a osobně jsem mu hned po závodech gratuloval po telefonu.

foto ilustrační


Dost bylo komentáře trenéra, přejděme k reportu od Michala:

Mezinárodní Mistrovství České republiky v plavání-Pardubice

Po několikaměsíční přípravě jsem se rozhodl poprvé v životě zúčastnit jiného M-ČR než jen -tlony, cyklistika nebo běh...

Samozřejmě jako triatlet a dálnoplavec jsme s trenérem Kubou cílili na delší vzdálenost,tedy 800m volný způsob...a medaile nakonec těsně proplula mezi prsty...

4.místo 800m volný způsob = 12:59,07

Když už člověk ale jede takovou dálku, tak jeho soutěživá povaha ho nenechá jen tak odjet....

9.místo 200m volný způsob = 2:55,53 13.místo 50m volný způsob = 35,21 12.místo 100m prsa = 2:02,41 7.místo 50m motýlek = 54,20

Michal Havlíček

103 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page