top of page

Hanka Odlová - mistryně světa AG v terénním triatlonu XTERRA 2022

Mistrovství světa XTERRA 2021!

Háňa Odlová 1. místo v AG a 3.žena mezi AG celkově

další sportovci z řad KOME:

Lucka Hrabová 4. místo v AG. Karel Dušek 12. místo mezi Elite.

Všem našim sportovcům gratulujeme a těšíme se na jejich návrat domů!
Od Hanky - zdroj Karlovarský deník:

„Z prvního tréninku v moři jsem nebyla nadšená, jelikož kolem mě plavala jedna želva za druhou a já se bála, aby se mi náhodou nechtěla zakousnout do nohy,“ smála se při vzpomínce na neobvyklé setkání.

Triatlonisté na úvod místo plavecké části absolvovali tříkilometrový běh. „Snažila jsem se běžet co nejrozumněji, i když jsem se samozřejmě trochu nechala strhnout tempem okolo. Myslím si, že běh mi sebral víc sil, než by mi vzalo plavání, a rozdíly mezi závodníky po první disciplíně byly minimální,“ vracela se k úvodu závodu Odlová.

Po běhu už následovala klasika, třicet kilometrů poctivé terénní cyklistiky s převýšením téměř tisíc metrů, prošpikovaných technickými traily, a vše zakončil desetikilometrový běh havajskou džunglí.


„Na kolo jsem se moc těšila, trať byla skvělá a déšť a bláto z ní udělaly parádní klouzačku, zábavu a adrenalin v každé vteřině jízdy dolů,“ chválila si. „Z kopce jsem se snažila jet, co to šlo, ale přitom s respektem,“ zdůrazňuje, že opatrnost byla namístě.


„V hlavě jsem měla malou stopku, protože důležité pro mě bylo hlavně dokončit. Bohužel byla trať velmi úzká a předjíždění bylo těžké, to jediné jí ubíralo na dokonalosti a bránilo v plynulé jízdě,“ přidává další pohled na cyklistickou část.

Pak už následoval desetikilometrový běh. „Trať připomínala bahenní lázně, do kopce to hrozně podkluzovalo zpět a z kopce se muselo opatrně, aby člověk vybral zatáčku, jelikož trať byla jedna zatáčka za druhou,“ přibližovala náročnost tratě nejdecká triatlonistka.


„Neběželo se mi zrovna s lehkostí a s během nejsem spokojená, ale snažila jsem se, co to šlo. Výslednými časy jsem byla nakonec mile překvapená, že i když pocitově můj běh za moc nestál, ve srovnání se zbytkem startovního pole byl můj běžecký čas jedním z rychlejších,“ pochvalovala si výkon v běžecké části závodu.


A v cíli mohla v jejím podání propuknout pořádná radost. Ve své kategorii AGE 25-29 totiž dosáhla na titul mistryně světa a celkově pak skončila mezi ženami na senzačním dvanáctém místě.

„Celkově jsem si závod hrozně moc užila a jsem hrozně moc vděčná všem, díky kterým jsem mohla startovat. Moc si každé podpory a pomoci vážím. Pro každého triatlonistu je sen startovat na Havaji, a jelikož se systematickému tréninku věnuji teprve pět měsíců, je pro mě titul mistryně světa mezi ženami opravdu snový,“ říká ke své krátké kariéře, během které však dosáhla na titul mistryně Evropy či naposledy na titul mistryně světa.


„Na příští sezonu bych se ráda začala připravovat dřív než letos a pokusila se posunout ve své výkonnosti, ale sama nevím, co od toho očekávat. A pokud všechno půjde dobře a zdraví dovolí, ráda bych se v další sezoně opět zúčastnila některých závodů světového poháru XTERRA a závodila v kategorie Elite,“ přiblížila své nejbližší cíle.


„V této kategorii samozřejmě nepomýšlím na umístění, ale myslím si, že větší konkurence člověka donutí víc makat, snažit se zlepšovat a alespoň trochu přiblížit těm lepším,“ říká s úsměvem.


Sama ale ví, že bez podpory by to nešlo, zejména v kategorii amatérů, kteří jsou odkázáni vesměs sami na sebe.


„Chtěla bych poděkovat za vstřícnost a podporu sponzorům, bez kterých bych se na Havaj nedostala. Poděkování patří Karlovarskému kraji, Živému kraji, městu Nejdek, Kilpi, Born to Swim, Inkospor a Řezník-uzenář Boris Hostýnek a mému KILPI KOME KLUBU. Obrovské díky za podporu také patří celé mé rodině,“ dodává závěrem čerstvá mistryně světa v XTERRA.Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/ostatni_region/foto-blondynka-z-nejdku-hanka-odlova-ohromila-havaj-brala-titul-mistryne-sveta-2.html?fbclid=IwAR0CgVaJgXs8g6DpCtg32UiWQIq7aYw1dnOyIUGOOPlsFg0VWUhQACcXWB4

28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page