top of page

Dvořák poprvé na cyklokrosu, plán splněn, 10. místo v ELITĚ!

Aktualizováno: 2. 11. 2022

Multifunkční cyklista, Michal Dvořák klasicky neuzavřel cyklistickou sezónu ale zkouší dál své možnosti!

Jeho první krůčky v cyklokrosovém světě se povedly na výbornou! Přeci jen nejde o silnici nebo les, ale o komplexní cyklistický sport, který je úžasný ve všech ohledech!

Michal si pro nás připravil report, tak pojďme na něj!


REPORT OD MICHALA:

Moje první cyklokrosová sezona.

Každá disciplína je prostě jiná a cyklokros je od horských kol vzdálený asi nejvíc (dráhu nepočítám).

Před dvěma týdny jsem si vyzkoušel svůj první závod a kupodivu jsem ho zvládl docela dobře (pár kopců tam tehdy bylo) ale.....Hodnotil jsem ho jako největší hrábnutí si do rezerv a nahlédnutí do svých limitů.

Technicky jsem závod zvládal a kupodivu čím víc bláta, tím lepší jsem byl. CX je o totální hraně výkonu po dobu 1 hodiny a v neustálém tahu na pedál, za každou zatáčkou nástup a 1 špatné projetí zatáčky znamená, že do dalších třech se nevejdeš.

Strašně mě to baví, ale jsem jezdec spíše do stoupání a i když umím i do krátkých kopců jezdit silově a dynamický, tak na těch plackách a rovinách jsem poloviční.Pokud neseženu kolo, hodné Českého poháru, tak byl mým hlavním cílem Otevřený Mistrák Plzeňského kraje.

Trať na úplné rovině a ve výborné konkurenci byla výzvou. Krom toho to byl domácí závod a měl jsem asi největší počet fanoušků podél trati a nechtěl jsem je zklamat.

Tentokrát jsem si na dno sil nehrábl, ale lépe to nešlo. Tréninkový výpadek týden před závodem kvůli zdraví, mě pocitově neovlivnil ale....co já vím.

V Elitě jsem dojel na 7 místě a celkově 14.

Cíl byl aspoň do 10 místa o které jsem skoro půlku závodu jel.

Vítězem se stal Hula, kterému jsem o týden dřív fandil při SP v Táboře. Moje ztráta na něj byla 4 a půl minuty, což beru jako solidní.

Základ je nedostat rundu (okruh) a na to jsem měl obrovskou rezervu....okruh nedostalo 19 lidi z 38.

Teď mám prostor ke zlepšení a dalším závodem bude Mistrák Jihočeského kraje, který bude na pohárové trati v Chynově. Dle informací je to samý kopec....jupí


54 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page