top of page

Dvořákův přestup do AC SPARTA CYCLING. Rozhovor.


Michal Dvořák, rozhodně nejúspěšnější cyklista z našeho klubu, dostal tzv. životní příležitost!

Koncem roku 2022 přišla nabídka na přestup do nového týmu!

Co to pro Michala znamená, jak se mu otočí sportovní život a co vše ho čeká, se můžete dočíst v rozhovoru.


Ahoj Michale, jak jsem zmínil v úvodu rozhovoru, víme, že jsi aktuálně přešel z KOME do cyklistického klubu AC SPARTA PRAHA CYCLING.

Ahoj

Jak vnímáš tuto změnu?

Asi zatím nebylo tolik času a možností, abych mohl porovnávat předchozí roky v KOME na amatérské MTB scéně s "profi" týmem na silnici, takže jediné co momentalně vnímám jsou nové barvy v šatníku .

Váhal jsi dlouho, po obdržení nabídky ze SPARTY?

Velmi velmi dlouho. Kladl jsem si mnoho otázek (chci jezdit hlavně silnici? Mám na to? a...), ale taky jsem kladl otázky p. Rubášovi (šéf Sparty) ,,proč zrovna já?". Na konci sezony jsem si řekl, že příští rok chci na sobě makat, ale nechci tím trávit tolik času. Nebudu se pokoušet jezdit maratony (kde mám největší vlohy), ale zkusím celý ČP XCO. A ejhle, přišla nabídka jít úplně jiným směrem a naopak trávit kolem ještě víc času. Tudíž přišla řada na rodinu a nechal jsem rozhodnout ženu.

Jakou funkci by jsi měl v týmu plnit, pokud to není tajemství?

V týmu budu mít roli, kterou mi na každý závod určí. Musím být schopen a ochoten přijmout cokoliv a makat pro tým. To by mohla být i odpověď na tvou první otázku. Změna bude v týmovým pojetí cyklistiky a na to se těším.

Jak probíhá aktuální příprava a kdy budeš poprvé startovat?

Příprava probíhá myslím dobře. Mám tréninkový plán, který by mě měl připravit na první závod. Nacházím se asi na začátku druhé třetiny zimní přípravy, takže těžko hodnotit jestli mě to posune, ale věřím, že z bikera se dá udělat silničář . První závod bude na konci března ČP Bíteš.

Proč si myslíš, že si tě SPARTA všimla?

Protože jsem je natrhal a poházel po Brdech. Byla to tehdy klika, a jen to ukazuje na to, že i náhodný závod kam se vám nechce vám může otevřít dveře. Někdo by mohl říct, že jsem měl s touto nabídkou jen štěstí, ano měl a mám možnost ještě víc trpět (a to já rád).

Budeš i nadále závodit na horských kolech, nebo budeš primárně orientovaný na silnici a kolo bude po většinu roku tabu?

Nevím zatím celý program, ale budou určitě volné termíny, kdy budu mít možnost vlastního programu a tam se určitě vydám na horská kola, okořením si cyklistiku a přidám aspoň pár XCO intervalů.

Jak hodně se ti změní život? Je jasný, že z hobby kategorie, kdy jsi jezdil za nás, se ti otočí svět o 180%.

Doufám, že moc nezmění. Pořád budu muset chodit do práce. Pořád budu jezdit na kole. A snad i nadále budu mít svou milovanou ženu a psa. A že budu jezdit větší závody a mít cyklistiku víc organizovanou je bonus.

Čeho by jsi chtěl dosáhnout za pomoci týmu, pokud to tvoje funkce dovolí?

Určitě bych rád, aby tým obhájil bednu v celkovém pořadí ČP v týmech. Dále aby někdo z týmu dokázal v závodě ČP či UCI vystoupat na bednu a já mohl být u toho. Moje individuální cíle jsou vždy ty nejvyšší.

Budeš mít čas i na KOME, ve kterém zůstáváš jako místopředseda klubu?

Pokud bude mít KOME čas na mě, tak určitě. Pokud budu mít volno, tak určitě dorazím na akce pořádané KOME a přiložím ruku.

Co tě aktuálně čeká pod vedením SPARTY?

Na konci ledna týdenní soustředění v Čechách a pak až na začátku března soustředění v teple.

Na jakých závodech tě můžeme vidět? Stačí jen ty, které bereš jako nejdůležitější.

Český pohár a určitě se letos chystám na MČR na Slovensko. Nevím jaké má plány tým tam jet nebo ne, ale doma už padly patřičné kroky a ihned po závodě mi začne dovolená.

Jak moc se liší tréninkový plán od toho, kterým jsi doposud trénoval?

Téměř neliší. Pouze se navyšuje doba strávená na trenažéru a intenzita při vytrvalosti. To je asi nejtěžší, protože jsem dřív neměl data, abych věděl při kolika tepech či wattech mám jezdit. Po sezoně jsem absolvoval testy a v přiděleném tréninkovém plánu mám i v jakých zónách mám trenink absolvovat. Z toho vyplývá, že dřív jsem vytrvalost jezdil o minimálně 10 až 20 tepů níže. Teď tedy musím jet během 3 hodin o dost wattů víc a tudíž to i víc bolí.

Vzkázal by jsi něco lidem, kteří tě sledují a fandí?

Není Sparta jako Sparta. Doufám, že mi budete dále fandit a jen kvůli změně týmu si předemnou neodplivnete.

Míšo, díky moc za rozhovor, přejeme ti hodně úspěchů a kvalitní sezónu v novém týmu! Kuba

195 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page