top of page

Dušek a Aimtech open race na 35 kilometrů... Boj do posledních metrů.REPORT OD KÁJI:

v sobotu jsem se účastnil Aimtech open race trasa 37km. Kratší trasu jsem s trenérem zvolil z důvodu trvajícího nachlazení. Pokud by bylo horší počasí, větrat na delší trase 63km by nám nepohohlo, spíše naopak. Na startu jsem se necítil 100%, bylo zde více důvodů: nachlazení, úmrtí v rodině předchozí den a nevyspání. Závodit jsem ale chtěl. Trať jsem znal, byl jsem tu již 2x, konkurenci na startu jsem nezkoumal.

V závodě jsou 3 zásadní kopce. První dva krátce po startu, zde jsem chtěl oddělit ,,zrno od plev" a pole nadělit. To se mi podařilo a odjeli jsme ve třech. Třetí kopec byl zhruba v polovině trati a měl cca 3,5km. Od spoda jsem zde rozjel poměrně kvalitní tempo a udělal si slušný náskok na oba kluky ze skupiny.

Do cíle bylo ještě ale asi 17km, a to více méně po rovině. Bohužel klukům se podařilo se na mě dotáhnout cca 4km do cíle. V té chvíli spolupráce od nich žádná, jen jsem slyšel, jak se za mnou domlouvají... 1,5km do cíle je dlouhý asfalt a pak už jen krátké klesání do cíle. Jeden z konkurentů za to v tomto místě vzal a to opravdu pořádně.

Po rovině, proti lekhému větru jsem tam měl v tu ránu 55km/h (na biku). Podařilo se mi ho ještě docvaknout, ale dojezd do cíle tvořily dvě zátáčky a velmi úzká cesta. Předjet se mi ho tedy už nepodařilo a o 3s jsem byl druhý. O kvalitním tempu svědčil i čas, když jsme loňský čas překonali téměř o 4min.

21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page