top of page

Dáma která dává ale i bere. Takové bylo těžké ME XTERRA CZECH 2022.

Uplynulý víkend se Čechy mohli těšit ze závodu světové série XTERRA, jednalo se o vypsané Mistrovství Evropy v terénním triatlonu a prachatická XTERRA nabídla mnoho změn, které pro někoho byly buď příliš těžké a nebo naopak některým sedly!

Zásadní změny byly hned dvě! A to přemístění plavecké sekce a k tomu navazující cyklistická část!

Pořadatelé si dali zaležet a všechny tratě opět dovedli k dokonalosti! O tom svědčí i navýšení počtu výškových metrů pro cyklistickou část!


Začněme tedy popořadě a přečtěme si reporty našich holek!


REPORT HANKA ODLOVÁ:

ME XTERRA Prachatice a Short Track Další krásný závodní víkend za námi. Co napsat, bylo to náročný, bolavý, ale krásný. Lidičky okolo xterry jsou prostě nejlepší. V sobotu nás čekala klasická Xterra. 1,5km plavání je asi málo, tak proč nám nepřidat….. Plavání bylo šíleně dlouhý a pro mě nekonečnýNová trasa kola se mi moc líbila, ale bohužel po velké sekeře z plavání jsem jela sólo jízdu a to prostě není to pravý ořechový…..A v běhu se mi během chvilky začaly dělat puchýře a pak už jsem celou dobu myslela jen na to, až budu moct sundat ty zakrvácený boty. Snažila jsem se do toho dát co šlo a neudělat ostudu. Celkově z toho bylo 12.místo. Nedělní short track byl neskutečný zážitek. Atmosféra okolo byla skvělá, fandění všech na trati dodávalo sílu, byla to prostě bomba a jsem vděčná, že jsem mohla startovat. Ztrátu z plavání jsem se snažila na kole trochu smáznout a pár holek jsem předjela, kolo jsem si užívala od začátku do konce. Na běh jsem se netěšila vůbec, rány na noze jsem se nemohla ani dotknout, takže se mi celý běh chtělo bolestí brečet, čemuž odpovídá můj výraz v běhu ale jsem strašně ráda, že jsem závod dokončila. Nakonec na 15.místě. Obrovské díky patří všem, kdo v neděli fandili, díky nim to byl jeden z nejkrásnějších sportovních zážitkůbyli jste skvělý Moc děkuji mým dvou Kubajzům,kteří mi pomáhají @honza_kubicek_tri @jakub.odl

Thanks @carelduplessis a Pavel Praský


Report Vendulka Praská:

ME XTERRA Prachatice- 1,5km - 34km - 10,5km

Tak to byl zase závod, děsně bolavej, vůbec nevyšel podle představ, ale zas tak skvěle užitej s těma lidičkama kolem.

Plavání bylo nekonečné a snad i delší, než se udává, nebo tam byl rybníčkový protiproud. Neplave se mi úplně zle, pořád je to takové koupání. Depo, do bot si nabírám mraky písku z pláže a už na kole cítím, že to není dobrá zátěž. Kolo mi jede do 15km, pak přepnu, dojde mi a točím nohy silou vůle. Zas mi jdou sjezdy, únavou kašlu na brzdy a s Princeznou předjíždíme i chlapy. Nekonečně se tam peru dokola s jedním týpkem. Kopec jedeme spolu, rovinu mi ustřelí a ze sjezdu ho dám. A pořád dokola. Pak se ale promícháme s dalšíma závodníkama a ztratím s ním kontakt. Sjezd z Libínské rozhledny je taková radost a na sjezdovce fandí Pavel s malou. Letím kolem nich, ještě mě čeká technická a bahnitá část. Hurá, už jsou tu traily nad Prachaticema. Depo, boty, napít a jde se do běhu. Nohám se zase nechce. Písek mi intenzivně rozedírá nohy, hlava se mi motá, astma se hlásí, že je tu se mnou taky moc rádo. Na každé občerstvovačce se poleju, napiju. Dnes žádná upalovačka, trochu jsem si přála víc. Tělo zradilo, ale je to sport. Nebyl den a holky z Evropy jsou mega dobrý. Motivace k další práci na sobě. Dopadlo to na 6.místo v Evropě, druhá češka.

V neděli zafandit holkám na Short Track. Parádní výkony, krásná atmosféra. Holky jsou božanky.

A mě zas nezbývá než poděkovat, že jste, že to byl užitej skorotýden s vámi všemi Jani Ce Hana Odlová Jakub Odl Renata Pazderova Kateřina Ježková Lenka Laudova a ti jejich věrní ♡

A nejvíc děkuji těm mým ♡ za doprovod, foto, hezké dny a podporu ♡ Pavel Praský

Za týden XTERRA Zittau, dám sebe i Princeznu dohromady (i přes malou indispozici s brzdami, mě nenechala ve štychu), ať se v Německu zapíšeme pěkným výkonem.


Na startovním poli mezi profesionály samozřejmě nechyběl Karel Dušek, ten nastupoval do závodu s jasným cílem:

Nechám tam vše! Přípravu jsem nepodcenil a cítím se skvěle.

Bohužel opak byl pravdou a v sobotní den hlavního závodu to Karlovi nesedlo! Již před startem trpěl myšlenkou, že ve vodě zmrzne a to v podstatě rozhodlo. Jakmile povolí mysl, neuděláte nic! Karel se nicméně po plaveckém úseku snažil stáhnout manko na vedoucí pozice, ale po dojezdu k depu na prachatickém náměstí padlo konečné rozhodnutí, udržet pozici a dokončit!

I takové dny jsou!

Karel Dušek obsadil 22. místo z 40ti profesionálů.


Ostatním triatletům z KOME se dařilo! Jsem velice spokojený se všemi výsledky! Někteří podali výborné výkony a některým se bohužel nedařilo, ale o tom sport je!

Hodnotí uplynulí závod ME XTERRA předseda KOME, Jakub Merle.


Další skvělé výsledky předvedli nejen Kuba Odl a Milan Brož, ale také otec se synem Děbnárovi! Ti se účastnili závodu ORIGINAL v AG. Tedy otevřený závod věkových kategorií pro veřejnost.


Jakub Odl: 20. místo


Milan Brož: 11. místo

Velice dobrých výsledků dosáhl otec se synem! Honza Děbnár, otec a sparing partner Pepika si dojel pro krásné třetí místo v AG, jeho syn Pepa tátu v podstatě kopíroval a svým výkonem si také zajistil bronzovou pozici!

Josef a Jan Děbnárovi: každý 3. místo


XTERRA CZECH Prachatice 2022 je tedy minulostí a naše sestava se pomalu chystá na nadcházející závod světového poháru XTERRA, který se odehraje již tuto sobotu v krásném německém městě Zittau!

Všem gratulujeme a držíme pěsti do sobotního závodu!


116 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page