top of page

ŽELEZNÝ KNEDLÍK 2022. Jakub Merle bloudil a Emma Merle nejmladším účastníkem!

Aktualizováno: 9. 8. 2022

Sobotní svátek terénního triatlonu v Děčíně. Tak by se dal nazvat již 16. ročník závodu, který dříve patřil i do série XTERRA CZECH.

Tratě jsou zde kratší, ale o to poskytují více zážitků a lákají dobrou konkurenci!


Celý den zahajují dětské závody, kdy ti nejmenší plavou 25m v bazénu, 1500m jedou po cyklostezce směr podzámčí a konečný běh na 500m završuje jejich závod!

Emma Merle byla v cíli sice poslední, ale jako nejmladší závodník byla na stupních vítězů!


Závod dospělých má pak následující skladbu:

Plavání cca 450m v řece Labi, kde se zprvu plave po proudu, následně se okolo bóje závodníci otáčí a zdolávají usek dlouhý 100m proti proudu aby se nakonec opět sklouzli po proudu směr do depa. Dále se pokračuje směr Hřensko po asfaltu a podjetím železniční tratě začíná ta správná divočina! Prudké výjezdy, lesní kořenové cesty a kamenité sjezdy. Po návratu z cyklistické části pak triatlonisté běží v okolí zámku Děčín.

Jakub Merle pojal závod jako přípravný, před nadcházejícím závodem Miladatlon, šlo tedy pouze o účast a zjištění, jak mu to aktuálně běhá.

Plaveckou část odplaval v TOP10 startovního pole. Na kole po dvou chybách a bloudění dojel na celkovém šestém místě a v závěrečném běhu, kdy přehlédl značení, naběhl o cca 1km více, si udržel pozici. Jeho chyba, především v závěrečném běhu ho nakonec stála možnost bojovat o 3. místo v kategorii.


Kompletní výsledky: zde

62 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page